04 Kasım Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri

LION OF BABYLON

Baba Rock of Gibraltar, hem babası hem annesi büyük aygır Northern Dancer'ın 3. kuşağı olması vesilesi ile önemli bir kan hattının temsilcisidir. Annesi ise baba tarafından Machiavelian (Mr. Prospector) gibi önemli bir aygırdan, anneannesi ise Sadlers Wells gibi önemli bir aygırdan geliyor olmasıyla yarışlarını önemle takip edeceğim bir safkan olacaktır. 1200'ü 1,15 1000'i 1,01,3 uzun çalışmasıyla koşuya ağırlını koyacağını düşünüyorum.

HAZEYN

Babası Captain Rio yarış hayatı mükemmel olmasa da çok iyi bir kan hattına sahip. Özellikle kısa mesafede grup koşular kazanmış bir isim olan Captain Rio'nun ülkemizdeki aygırlık sürecinde mutlaka önemli safkanlar kazandıracağına inanıyorum. Özellikle Hazeyn'in anne kan hattının Danzig ve Mr. Prospector kollarından geliyor olmasını ise çok önemli buluyorum. 
27 Ekim Uzun Çalışmasında 1200'ü 1,16,5 1000'i 1,02 Hafif Rahat çalışmasıyla şablonlarda değerlendirilmesi gerektiğini düşünüyorum.

SAKALAYDIN

Benhalil'in ağır favori çıkmasını beklediğim yarışta son yarışıyla birlikte formunu farklı bir seviyeye taşıdığını gördüğüm Sakalaydın'ın ihmale gelmeyecek bir safkan olduğunu düşünüyor ve favori hanesine yazıyorum.

CİVANTAY

Çok daha fazlasını beklediğim Civantay beklenen forma ulaşmaya başladı. İlk sentetik denemesinde başarılı olacağını düşünüyorum. Koşudaki favorim olacaktır.

ALY WINS

Annesi Nizaly koşmamış olsa da mükemmel bir pedigriye sahip. Dozaj Profilinde 46 Chef De Race listesinden safkan bulunduran (ki bu azami 64 olabilir) mükemmel bir kısrak. Fazla uzatmadan 4 ekimden bu yana pistte olan bu safkanın az sayıdaki galobunu yeterli görüyorum ve yarış içerisinde aksilik yaşamaması halinde 1. Altılı için Banko olarak değerlendiriyorum. 

2. Altılı tahminimde ise farklı banko deneyeceğim için bu maiden koşuda rakip arayacağım, bu nedenle 2. Altılı için bu safkanı alternatif tek olarak dikkate alalım.

CRIMEAND WIND 

14 Yarışta 2 Grup 1, 1 Grup 3 yarış ile 1,7 milyon USD kazanmış olan Epaulette'in oğlu Ana Baba kan hattı Northern Dancer olan Crimian Wind'in artan formuyla bu grubu geride bırakacağını düşünüyorum. Rakip olarak ideal mesafede Magfellow değerlendirilebilir.

TİNİZ BEYİ

Büyük umutlarla piste geldikten sonra ilk yarışı akabinde 1,5 yıl ara vermek durumunda kalan Tiniz Beyi ile ilgili daha önce detaylı yorumlar yapmıştım. Anne tarafından Kalimdor ve Out Of Control ile akraba olan safkan baba tarafından ise Grup 1 Grup 2 koşularda birincilikleri olan ve L'Arc de Triomphe 2. si Youmzain'in oğludur.  Çok daha iyi yerlerde olabilecek potansiyele sahip safkanı günün en güvenilir bankosu olarak görüyorum.

10:42 Günün beşinci ayağında 5-YAĞIZINOĞLU eklenmiştir. İSTANBUL 1. ALTILI ŞABLONU

4,2,8,7,3
1,2,3,7
4,1,2
5,3,2,7,1,8
1-ALY WINS 
4,6,2,3

100 TL

İSTANBUL 2. ALTILI ŞABLONUM

5,3,2,7,1,8
1-ALY WINS//6,4,7,2
4,6,2,3
1,5,6,3
3,2.5
5-TİNİZBEYİ

20//100 TL


  

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.