04 Kasım Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

GİZLİ EKÜRİ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ

LION OF BABYLON: Safkanın anne kardeşi Sea Of Grace Fransa'da Grup 1 Abu Dhabi Poule d'Essai des Pouliches'te ikinci olurken İngiltere'nin Ascot Hipodromu'nda Grup 1 Queen Elizabeth II Stake'te Churchill ve Persuasive gibi isimlerin hemen dibinde beşincilikte kalmış. Rock Of Gibraltar temsilcisi olan safkanın özellikle orta ve uzun mesafelerde çok başarılı olacağını düşünüyorum. İstanbul iç pistinde dereceli işlerle hazırlanırken 1000 m - 1.02 ve 1.01 gibi neticeler elde eden safkanın güne tekle başlamak isteyenler tarafından tercih edilebileceğine inanıyorum. 

TEMİZKAAN: Uzun süredir yarış kazanamayan Temizkaan bugün daha önce yarış kazandığı Akın Sözen idaresinde piste çıkıyor. Geçtiğimiz at ve geçmiş yıllarda bu grubun üstünde isimlerle mücadele eden kısrağın gerisinde bıraktığı atları bu grupla kıyasladığımızda arada bir uçurum oluşuyor. Formu da iyi olan Temizkaan'ın özellikle Adana'daki son iki yarışını tekrarlaması halinde bugün bu grubu geçmesi normal sonuç olacaktır. Ben zayıf bulduğum programda ikramiyeyi yükseltmek adına yanına bir at daha yazacağım ancak küçük kuponlarda alternatif tek olarak değerlendirilebilir. 

GEZEGEN: Uzun süredir kazandı kazanacak gözüyle baktığım Gezegen nihayet uygun şartların bir araya geldiği bir grup buldu. İki boy gecikmeli başladığı mücadelede buradaki rakipleri Montego ve Savaş Atı'nın birkaç boy gerisinde bitiren safkan bugün kilo avantajını da elinde bulunduruyor. Temmuz ayında daha sert grupta benzer koşullarda Özpar arkası ikincilik elde eden safkan derece olarak da grubun en iyilerinden biri. Bu tip yarışlarda sürpriz neticeler elde etmeyi seven jokeyi Nevzat Avcı idaresinde favorim. 

ALY WINS: Bugün burada koşan tayların orjinlerinden yola çıkarak ön tarafta temponun biraz yükseleceğine inanıyorum. Geçtiğimiz yıllarda start alan ve iyi bir sprinter olan Aly Girl ile anneden kardeş olan Aly Wins'in de aynı koşu karakterine sahip olması beklenebilir. Burası için yaptığı 600 m - 22 // 35 rahat ve iç pistteki son çalışması 800 m - 24 // 49 rahat işleri de tatminkar olan tay bugün için favorim olacak.

SERENITY: Son startında banko olarak önerdiğim Serenity ne kadar kabiliyetli ve kaliteli bir at olduğunu rakiplerini bir kez daha sürklase ederek gösterdi. Piano Sonata ile Gazi Kupası'nı kucaklayan Yalçın Ekürisi'nin elinde gerçekten iyi taylar var ve bunlardan biri de geçen hafta yine banko önerdiğim Flash Step; ondan da ilerisi için çok ümitliyim. Serenity'ye dönecek olursak tay bir Tony Montana - Marlin eşleşmesi ve buradan alınan ilk isim. İyi bir eşgale sahip olmakla beraber ayağına çabuk da bir at. Tayın ilk startında bugünkü jokeyi Halis Karataş idaresindeyken geçildiği Laterna Magica da iyi bir at, sonrasında çok kolay atladığı Padre Padrone de zaten Grup 1 Karayel Koşusu'nu kazanarak rüştünü ispatlamıştı. İstanbul iç pistinde yaptığı hazırlıklarında çok da sıkılmayan safkanın şampiyon pilotu ile kazanmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

ULAN BATOR: Copperfield çok iyi bir form yakaladı ancak bugün mesafe 200 metre daha uzadı. Chery Chery Lady olmasa buradan kolay bir birincilik çıkaracağını söyleyebilirdim ancak bugün Ulan Bator, Sinclar ve My Billionarie'nin şansının biraz daha fazla olduğuna inanıyorum. Özellikle Bursa'da 62 kg sıkletle hazırlanan ve bu tip koşularda başarı oranı yüksek olan Ulan Bator benim ilk tercihim olacak. 


YAĞIZINOĞLU: Yine son koşusunu kuponumuzda banko olan ancak beklediğimiz yarışı yapamayan Yağızınoğlu o gün grubun sertliğinden de olumsuz etkilenmişti. Aslında tam dengi bir grup ancak safkanın içinde bulunduğu mevcut şartları göz önüne alarak rakiplerinin o gün için zorlu olduğunu söyleyebiliriz. Bugün ise ara sonrası iyice toparlanmış olmasının yanı sıra rakiplerinin de tam dişine göre olması beni bir kez daha tek olarak değerlendirmeye itiyor. Üstelik 28 Ekim'deki 1200 m - 24 // 1.00 // 1.14 galobu da çok iyi görünüyor ve bana güven verdi. Üstüne de üzerine fazla gidilmeden bir kısa iş yaptırılmış. 


Sitemize katkıda bulunmak adına tıklama ve paylaşımları ile destek olan tüm yarış sever dostlarıma teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.


Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI

4 LION OF BABYLON // 1.8.7.5  
1 TEMİZKAAN // 2
1.4.2.3.6.7
8.5.7.6.4
1.7.8.6.2.4
4 SERENITY BANKO

12.6 TL // 126 TL 

2. ALTILI

8.5.7.6.4
1.7.8.6.2.4
4 SERENITY BANKO
5.4.3.1.6
5 YAĞIZINOĞLU // 3.4
2.1.3.5

42 TL // 126 TL

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.