03 Kasım Salim Kafa Ankara At Yarışı Tahminleri
LUCID

Son kum yarışında varlık gösteremeyen safkanın bir önceki çim yarışında startta ufak bir sorun yaşadı ve yarışa adaptasyonda sorun yaşadığını not almıştım.  Özellikle son 100 de jokeyinin iç kulvardan dışa çok geç alabilmesiyle ivmelenen safkan güçlü gelse de 4. lükle yetinmek durumunda kaldı. Mesafenin uzamasını da dikkate doğru pozisyon alarak son 400 de dış kulvardan yürüyebilmesi halinde bu koşunun favorisi olarak görüyorum.

BÜYÜK ADAM

Son yarışında biraz daha sabırlı olabilseydi sürprize imza atacak olan safkanın bugün mesafenin kısalmasıyla birlikte kendine şans yaratabileceğini düşünüyorum. 

BEYAZ KULE

Klas olarak grubun üzerinde gördüğüm safkanın 1 yıl ara sonrası 2 koşusu da makul gözüküyor. Artan kondüsyonu ve 600'ü 40'3 400'ünü 26'9 çalışarak galobuyla forma girdiğini düşündüğüm Beyaz Kule'yi uygun grup içinde günün bankosu olarak görüyorum.


FAITHFULL WOLF

Son çim yarışının ölçü olmadığını düşündüğüm safkan 1 Kasım tarihli 600'ü 37'3 Rahat çalışmasıyla formunu koruduğunu gösteriyor. Ankara'da ilk kez piste çıkacak olması bir soru işareti olsa da koşuya tempo verecek olan Arrow'u yakın takip edebilmesi halinde potoya uzanabileceğini düşünüyorum.

KAVZAN

Badışoğlu Ekürisi atlarını çok sık koşturuyor ve bunu tasvip etmediğimi daha önce de dile getirdim. Ancak Kavzan 4-5 günde bir koşarken 12 günlük bir dinlenme süreci yakalamış ve bu koşuda etkili bir sonuç alabileceğini düşünüyorum.

CATCHING GIRL

Annesi Always Marju iyi bir kum atıydı ve kumda Kısa vade, sentetikte ise Grup 2 Nebe Hatun koşusu birincilikleri olan bir kısraktı. Bununla birlikte 600 metre son işinde 36'8 ve 400'ü 23'8 Rahat dereceleriyle formunda gelişme gözlediğim safkanın günün son ayağında sürprize imza atabileceğini düşünüyorum.ANKARA ŞABLONU

3,4,1//6,2
7,1,2,4
BEYAZ KULE (3)
1,2,4//3,6
4,6,5,2,1
3,4,7,1,2

63 TL // 175 TL


  

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.