03 Kasım Gizli Eküri Ankara At Yarışı Tahminleri


GİZLİ EKÜRİ ANKARA AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Değerli dostlar bugün bir film tanıtımıyla giriş yapacağız: ''Bizim İçin Şampiyon'' İki şampiyonun başarı öyküsünü tek hikayede birleştiren; efsane Bold Pilot'ın bilinen ve bilinmeyen yönlerini anlatırken Halis Karataş - Begüm Atman Karataş aşkını da izleyici ile buluşturmaya hazırlanan yapım beni gerçekten heyecanlandırıyor. Türkiye'de bu alanda bir eksik vardı ve umarım bu film ile bir kapı açılır. Tabi ki bizlerin her iki şampiyona da sahip çıkması gerekiyor. Bunu onlardan çok kendimiz için yapmalıyız. Sebebini gelecek olursak; ülkemizde at yarışları sosyal bir faaliyet olmaktan ziyade kumar oynatılan bir sektör gibi algılanıyor, ki bunda da hiç kimseye haksız olduğunu söyleyemeyiz. Atın ve at yarışlarının toplum gözünde hak ettiği noktaya gelmesi ve yarış severlerin kumarbaz olarak nitelendirilmesinin önüne geçmek için bu ve benzeri girişimlerin sayısı artmalı ve bizler tarafından da desteklenmeli.

Bugün dünyanın birçok ülkesinde önemli bir yarış koşulduğunda hipodromlar kadın, çocuk ve yaşlı demeden binlerce kişi tarafından dolduruluyor ve o eşsiz anların tadı çıkarılıyor ancak Türkiye'de bundan farklı olarak bir hanede at yarışlarına ilgi duyan bir birey olduğunda hemen ''kumarbaz'' olarak yaftalanıyor. Şahsen ben at yarışlarının meşru bir zemin kazanması ve insanlar tarafından bir hobi olarak görülüp sosyal bir faaliyet şeklinde algılanması için yakın çevremde elimden geleni yapıyorum. Bu yüzden bu film yeterince heyecanlanmama sebep oldu. Fragmanını da izledim ve çok beğendim. Çoğu zaman kazandığı atlardan yatsam da Halis Karataş'a karşı ayrı bir sempatim olduğu da herkesçe bilinir. Onun yaşamından kesitlerin yer aldığı ve sıfırdan zirveye yükselişinin hikayesinin de anlatıldığı bu filme annenizi, eşinizi, çocuğunuzu, kardeşinizi, ninenizi, en yakın arkadaşınızı götürmenizi tavsiye ediyorum. Umarım gişede başarılı olur ve benzer çalışmaların sayısı artar. Neden bir Yavuzhan ya da Kafkaslı veya Turbo gibi bir Arap atının hikayesini de beyaz perdede izlemeyelim? MAVİ ATEŞ: Şimdiye dek 29 kez piste çıkıp bir defa kazanmış olsa da Şampiyon Sakarbaşı'nın annesi Fazilet ile anneden kardeş olan Mavi Ateş uzun mesafelere yatkın bir orjine de sahip. Geçtiğimiz günlerde, İstanbul'da benzer grupta, normal tempolarda sürüklenen yarışın son düzlüğünde liderliği alan ve foto finiş çizgisine dek mücadelenin içinde kalıp içinden gelen Oğlucanım'a direnemeyen safkan ikincilikte kalmıştı. Hazırlıklarını aralıksız devam ettiren safkan İstanbul iç pistinde gerçekleştirdiği 27 rahat işinde de formunu sürdürdüğünü gösteriyor. Bugün Signora ve Pratik Nevzat ikilisinin süratlendireceği mücadelede müsait kilosu ile denk rakipler arasında koşudan birincilikle ayrılmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum. 

Sitemizi açtığımız günden bu yana sürekli yanımızda yer alan ve bizlerle beraber bu ailenin büyümesi için elinden geleni yapan tüm yarış sever dostlarıma teşekkür ediyorum. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.


Gizli Eküri Ankara At Yarışı Tahminleri 

Dördüncü ayak 5 Black Adler yerine yanlışlıkla iki kez 4 Arrow yazılmıştı, düzeltildi. 13:41

3.8.1.2.5.4.11
2.1.7.8.3
3.5.1.2
3.4.1.5
7 MAVİ ATEŞ BANKO 
1.4.7

117.6 TL 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.