31 Ekim Salim Kafa İstanbul At Yarışı Tahminleri
Bugün Sihirli Kantarma'da ilk tahminim İstanbul koşularına olacak. Fırsat ve zaman buldukça hoşuma giden programlar da sizlere yardımcı olmaya çalışacağım. Şimdi den hem bana, hem de siz yarış sever dostlara bol şans diliyorum. 


1. Koşu

Adı üstünde satış koşusuyla güne başlayacağız ;) Form durumunu geliştiren ve 1300 sentetikte 1'20'69 derecesi sonrası çim pist yarışı da makul olan High Egos Girl favorim. 100 gün ara sonrası yarış gören ve 1200 de 1,13,52 derecesi bulunan Melodica son çalışmasında 600'ü 36,4 ve 400'ü 22,6 Rahat kısa işinde formda gözüküyor ve değerlendirmeye değer. Atman Harası bir atta kolay kolay pes etmez ama yine de pistteki çok iyi işlerini yarışlarında göremediğim Benares'i, Eastenders ve Darklove ile birlikte değerlendireceğim. Mümkün olursa da bu ayağı kapatmaya çalışacağım.

2. Koşu

Koştuğu 2 çim yarışını ve geçtiği geçildiği rakiplerle birlikte beğendiğim Sırılsıklam son çalışmasının da 62 Kg sıkletle 1000'i 1'08 rahat bir önceki çalışmasında 600'ü 40, 400'ü 26'5 rahat olmasıyla alternatif tek adayım olacaktır. Rakip arayanlar tek sentetik idmanında enteresan dereceler yapan kapalı kutu Kaizbert temsilcisi Bonjour Al Samawi ve çimde yeterli görmesem de form durumuyla Mağrurkız'ı değerlendirebilir.

3. Koşu

Bir önceki uzun ara sonrası koşusunda favori gösterip 5 kuşak kan hattına değindiğim Flash Step sorunlarından arınmış gözüküyor. Ayakları düz basarsa baharla birlikte önemli koşularda göreceğimiz kaliteye sahip olduğunu düşünüyorum ve bu defa yanına at yazmayı düşünmüyorum.

4. Koşu

Uygun sıkleti ile bu grup için yeterli performansa sahip olduğunu düşündüğüm River Girl son yarışında startta takılmasına karşın neredeyse Uludaz'ı geçebilecek bir performans sergiledi. Eğer bu performansını tekrarlayabilirse kazanmasını bekliyorum. Gruba göre kaliteli bir isim olan Dont Hesitate'in ilk kez çıkacağı sentetik pist performansında çim pist performanslarının da çok zayıf olmasıyla soru işareti olmasına karşın ilk rakip olacağı görüşündeyim. Yarış hayatına Semih Bey'i de geride bırakarak 1.likle başlayıp sert grupta sentetik koşan Wenona makul son çim yarışı ve son çalışmasında 1000'i 1'00'8 400'ü 23'4 rahat çalışmasıyla sürprize imza atabilir. Zühal, Royal Girl ve bu pistte 1500 de kazanıp Bursa'da formunu geliştiren Crazy Chick değerlendirilebilir.

5. Koşu

Sürpriz isim sayılabileceği son koşusunda da değindiğim ve idmanlarını İstanbul'a taşıdıktan sonra sınıf atlama eşiğinde gördüğüm Varlıklı'yı gerek sentetik denemesi, gerek son çim pist performansıyla favorim olup, uygun rakipler yanında oldukça şanslı görüyorum. Alternatif tek olarak da değerlendirilebilir. 

Ekim ayında idman pistinde formda gözüken ve son kısa işinde 800'ü 54, 400'ü 26'5 Rahat performansıyla Bankız'ı ara sonrası gördüğü 2 koşuyla formunu geliştiriyor ve cazip rakip olarak değerlendireceğim. Yine grubun makul olmasıyla Islah ve Canözgü diğer rakiplerdir. Annesi Ah Keşke yüzünden Ah Keşke dememek için Arslandikeni de şablonlara sıkıştırılabilirsiniz.

6. Koşu

Son koşusunda cazip bir isimken favori olarak değerlendirdiğim Storm Sea Swell'in artan formuyla sentetikteki ilk birinciliğine uzanabileceğini düşünüyorum. Rakip olarak üstün kan hattıyla potansiyelini pistte göremediğimiz Honey Rider, Sentetikteki tek 1400 yarışı iyi olan Speedy Gunner ve bu pistte zaman zaman ters yarışları olan Gaddara lehine olabilecek yarış temposunda sonlarda etkili gelerek sürprize imza atabilir.


ALTILIM 

4,6,8,3,2
10-SIRILSIKLAM//1,6
1-FLASH STEP
2,1,7,10,6,3
8-VARLIKLI///6,2,1,3
6,1,5,8

8.4//126 TL 
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.