10 Ekim Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri


GİZLİ EKÜRİ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Bazı dostlarımız sürekli olarak, geniş kupon veriyorsunuz, şeklinde şikayetlerde bulunuyor. Biz küçük oyun da verdik ama üzerine birkaç at ekleyip, benim şablonum, diye paylaşanları da gördük. Bugün İstanbul'da küçük kurgular paylaşacağım. Daha büyük oynayanlar kendi tuttukları isimleri ekleyerek genişletebilirler. 

1. KOŞU


KARA PANTER: Uzun bir sprinte sahip olan safkan son startında virajı gerilerde dönmüş ve düzlükte düzgün aksiyonlarla yaptığı ataklarıyla bir ara kazandı izlenimi vermiş ancak dışından gelen rakibine geçilerek ikinci olmuştu. İdman pistinde ağır kilolarla yaptığı kısa ve uzun işlerinde 800 m - 23 // 47 ve 1000 m - 23 // 1.00 rahat çalışmaları ile formunu daha da ilerletmiş görünüyor. Ayrıca mesafenin 200 metre daha uzaması da çok işine gelecektir.  


AGERA: Bir Cape Cross temsilcisi olan safkan benim çok beğendiğim bir orjine sahip ve ilgilileri çim pistte aradığını bulamayınca sentetiğe döndüler. Daha önce Seyyah, Kalimdor ve enternasyonel koşuda Windhoek sentetik pistte yarış kazanan Cape Cross temsilcileri olarak göze çarpıyor. Orjin güzeli tayı bir de sentetikte görelim, diyerek bugün de ilk sıralarda şans vermekte fayda var.

2. KOŞU

SEVDA TÜRKÜSÜ: Daha önce uzun mesafede erkek rakiplerini gerisinde bırakan kısrağı son startında da favori olarak önermiştim ancak fotoda mağlup olmuştu. Bursa'daki H15 koşudan silinerek buraya gelen safkan son koşularında bindiği ve başarılı olduğu Oğulcanım ile Bawepir yerine kendisini tercih eden formda jokeyi Müslüm Çelik idaresinde koşuya iştirak edecek olması ile favorim.

3. KOŞU

DI FORCE: Bursa'daki 1000 m - 1.01 gibi dereceli işleri ile buraya hazırlanan ve ekürinin, safkanın anne kardeşi Princess Di ile başarı yakaladığı jokeyi Halis Karataş ile start alacak olan Di Force denk grupta ve mesafesinde favorim.

SZIGETVAR: İzmir'de üçüncü olduğu koşuda mücadeleci yapısının yanı sıra iyi bir sprinter olduğunu de gösteren safkan idman pistinde de çok sağlıklı bir görüntüye sahipti. Fatura Ekürisi'nin Three Valleys tayları ile sergilediği performans göz önüne alındığında küçük kuponlarda yer vermenin faydalı olacağını düşünüyorum. 

4. KOŞU


ACAPULCO: İlk startında çim pistte eksik koştuğunu düşündüğüm safkan kısa süren kariyerinde 11 koşuya 4 birincilik sığdıran ve Grup 2 Sait Akson Koşusu'nu tabelanın dibinde bitirip Açık 3 Ceyhan Koşusu'nda yakın ara üçüncülük elde eden Navaho ile anneden kardeş. 25 // 1.01 // 1.15 ve 22 // 48 rahat galopları ile çok iyi durumda olduğunu gösteren safkan günün ilk bankosudur. 

5. KOŞU

BATHSHEBA: Motivator temsilcisi tay uzun mesafelere yatkınlığını son koşularında tasdikledi. Son koşularında tempo 1000'i 1.07.96 ve 1.04.85 şeklinde düşük olunca etkisiz kaldığını düşündüğüm kısrak bugün önde daha süratli gitmesini beklediğim mücadelede sprinter karakteri ile sonuca gidebilir. 

6. KOŞU

DEPOSITORY: Corcovado ve Stallion Falcon  gibi önde veya öne yakın gitmeyi seven safkanların bir araya geldiği mücadelede Win For Me'nin de çok gerilerde gitmeyeceğini düşünüyorum. Böyle bir durumda ise 26 // 39 // 53 // 1.04 gibi bir  gidişat söz konusu olabilir. Mesafenin 2400 olması dereceyi belki biraz daha aşağıya çekecektir ama tam da Depository'nin aradığı şekilde seyredeceğini düşünüyorum. Daha önce 9 kez buluşup üç kez kazandığı binicisi Özcan Yıldırım idaresinde start alacağı koşuda günün bankosu olarak öneriyorum. 

7. KOŞU

CANKURTBEY: Son koşusunda jokeyinin bir türlü sprint yolu bulamamasından ve dışarı açılmak konusunda tereddüt yaşamasından dolayı birincilikten olduğunu düşündüğüm Cankurtbey bugün de bir benzeri koşulacak olan yarışta daha önce birlikte üç kez foto finiş çizgisini önde geçtiği jokeyi Halis Karataş idaresinde favorim. 

8. KOŞU

TİJİWARE: 1600 metre çim pistte ikide iki yapan safkan için sanırım en ideal mesafe bu. Bugün Çalışkanhan'ın süratlendireceği yarışta tempo çok yüksek olmayacağa benziyor. Tijiware de her gidişatta başarılı olabilen bir isim ve bugün de mesafesinde rakiplerine üstünlük kurmaması için bir neden yok. 

NAÇAL: Start sorunu giderildikten sonra toparlanan ve gerçek potansiyelini yavaş yavaş sahaya yansıtmaya başlayan safkan özellikle çim pistte buna denk gruplarda iyi işlere imza atıyor. Bugün şampiyon jokeyinin 53.5 kg'a deklare olmasıyla küçük kuponlardaki yerini hak ediyor. 

KOBRA: Grup 2 yarışta starttan çıkmayan safkanın gücünü görmemiz için çok iyi bir fırsat elimizden kaçmış oldu. Onun öncesinde ikinci olduğu ve kazandığı koşularda çok formda bir görüntüye sahipti ve yaşıtlarıyla giriştiği grup koşu mücadelelerinde de hiç sırıtmamıştı. Bugün yeniden aynı sorunu nükseder diye biraz gerilerde şans tanıdım ama starttan normal çıkması halinde bu gruba üstünlük kurması da zor olmaz.

SAN MARINO: Bugün önde gitmeye istekli safkan sayısı az olduğundan ister istemez mesafe de kısalacaktır ve kilosu ağır olsa da kısa mesafede çok etkili olabilen sprinter safkan San Marino'ya da uyumlu jokeyi Saadettin Boyraz idaresinde bir şans doğacaktır. 


9. KOŞU


MAKRIKÖY: Çelikman, Unzen, Babaarif gibi isimleri gerisinde bırakmayı başaran Makrıköy için bugünkü rakipler biraz zayıf duruyor ve grupla arasında pek bir kilo farkı da yok. Verdiği ara sonrası idman pistinde dereceli işlere imza atan safkan eküri avantajıyla koşunun en şanslı ismidir.

ÖZEKAN: %3 AGF ile start aldığı gün çim pistte daha başarılı olmasını beklediğimin altını çizerek iki atta önerdiğim safkan o gün az farkla ikinci olmuş ve ardından katıldığı ilk çim mücadelesinden birincilik çıkarmıştı. Devam eden formu ile bugün de iddialı olduğuna inanıyorum.

Sitemizi destekleyen herkese çok teşekkür ediyor ve bol şans diliyorum.

Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri 

Günün 9. koşusuna 2 Cesurmirza eklenmiştir. Saat: 13.10 

1. ALTILI

4.1 // 3.7.2.5
4.2 // 1.6.5.3
1.3 // 2.5
1 ACAPULCO BANKO
10.9.1.2
2 DEPOSITORY BANKO

2.24 TL // 40.32 TL 

2. ALTILI

1 ACAPULCO BANKO
10.9.1.2
2 DEPOSITORY BANKO
1.2 // 4.6.5
5.2.3.1
1.13.11.7.3.2

13.44 TL // 33.6 TL 1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.