18 Eylül Gizli Eküri Diyarbakır At Yarışı Tahminleri


İlerleyen yaşına rağmen pistlerden uzaklaşmayan ve son dönemde özellikle kısa mesafede başarılı olan Guti, Ağustos ayını üst üste yarışlarla geçirmesinin ardından üç haftalık bir istirahat dönemine girdi. Şimdiye dek elde ettiği on beş birinciliğin beşi 1200 metre mesafede olan safkan başarılı aprantisi ile ağır kilosuna rağmen benim favorim. Yaklaşık 50 gün ara sonrası Diyarbakır'da yarış gösterilen Karayavuzhan'ın annesi Terken Güzeli; Şevalabla ve Camuzağa'yı veren Gölcük Güzeli ile anneden kardeş. Safkanın Ankara performası da iç açıcı. Ayrıca Doğu performansına bakacak olursak; Diyarbakır'daki ara sonrası yarışını saymazsak, bugüne dek Elazığ'da beş kez start alıp hiç tabeladan düşmemekle beraber bir de yarış kazandı. Bu koşuda bu iki safkanın ön planda değerlendirilmesi gerektiğine inanıyorum.

Son startında Harunhan'la zevkli bir mücadeleye tutuşan, liderliği bir alıp bir veren ve nihayetinde mücadeleden vazgeçmeyip kazanmasını bilen Beceriklihan bugün buradaki süratli rakiplerine temposunu kabul ettirebilirse, bir kez daha foto finiş çizgisini önde geçebilir. Üst üste birinciliklerini Açık 3 galibiyetiyle süsleyen Es Barbaros ve uzun sprinti ile süratli gitme ihtimali fazla olan koşuya sonlarda ağırlığını koyabileceğini düşündüğüm Baba Abdullah benim bu ayakta tercih ettiğim isimler.

Şubathan ile anneden kardeş olan Alsivaslı Gelin üç yarış önce Elazığ'da 1.27 derece ile ikinci olurken 57 kg sıklet taşıyordu. Bugün ise 51 kg ve aprantisi de çok iyi.  Burada ilk kez piste çıkacak olan Berksoy temsilcisi Tek Saha Kıran jokeyinin tercihi ile ön plana çıkan bir diğer isim. Dördüncü olduğu ilk startında virajı gerilerde dönmesine rağmen fotoyu geçerkenki görüntüsü çok iyi olan Hilmicemim de burada değerlendirilmesi gereken safkanlar arasında ilk planda.

Son birinciliği uzun mesafede olsa da 1200 metrede dört kez bitiriş çizgisini önde geçen Sea Horse ve Dişidi arkası ikinciliğini beğendiğim ve yine mesafe uyumuyla Amari ikilisi ön planda değerlendirilebilecek kısraklardır.

12 boy gecikmeli başladığı 1500 metre mesafeli koşuda dördüncü olurken son metrelerdeki görüntüsü çok parlak olan Kavaklıdereli'nin start sorunu çözülmüş olacak ki bugün en içten çıkıyor. Form durumu iyi olan safkan starttan normal çıkması halinde Doğu illerinin en başarılı jokeylerinden biri olan Necmi Altın idaresinde foto finiş çizgisini önde geçecektir. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

Günün son ayağında Satanhan ile anneden kardeş olan Kralsoy, Bindalıngülü ile anneden kardeş olan ve start aldığı beş yarışta istikrarlı bir görüntü çizen Bindallım ve Gobakbey - Sağanak eşleşmesi olması sebebiyle piste uyumlu olduğunu düşünmekle beraber üç ay ara sonrası yarış görüp nefes açan Uçançağdaş üçlüsü ön planda değerlendirilebilir. 

Diyarbakır'daki galop sorunu hâlâ devam ediyor ve yarışları değerlendirirken son koşu performansları ve genel başarılarını göz önünde bulundurmak zorunda kalıyoruz. Bundan böyle Doğu illerinde aktif olmaya devam edeceğim. Geçtiğimiz senelerde iyi takip ediyor ve başarı sağlıyordum. İnşallah ilerleyen süreçte yine kazanmaya devam ederiz. 

Sitemizi desteklemeyi ihmal etmezseniz mutlu olurum. Şansınız bol bahtınız açık olsun.

REKLAM


Gizli Eküri Diyarbakır At Yarışı Tahminleri 

1.8 // 9.4.3
11.12.1
6.4.1 // 9.7.10.8.11.3
6.1 // 5.8
8 KAVAKLIDERELİ BANKO
2.7.12 // 3.1.6

5.4 TL // 135 TL

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.