17 Eylül Gizli Eküri Bursa At Yarışı Tahminleri


GİZLİ EKÜRİ BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Günün ilk koşusu birbirine denk ve çoğu önde gitmeyi seven safkanların bir araya geldiği bir Satış 2 koşu olarak karşımıza çıkıyor. Bazı yarışlar vardır ki genelde çöplük diye tanımlarız. Şimdi bu gruba baktığımda da öyle bir görüntüyle karşı karşıyayım. Ben burada tercih yaparken rakiplerine oranla daha istikrarlı bir görüntüye sahip olduğunu düşündüğüm ve şimdiye dek start aldığı gruplar bakımından rakiplerinden bir adım önde gördüğüm Can Mercan'ı başarılı aprantisi ile favori hanesinde değerlendireceğim.

Dişi safkanlara ait maiden mücadelede annesi Cibali kalite isim Abuş'la anneden kardeş olan ve son üçüncülüğünde viraja onuncu sırada dönmesine rağmen çok rahat bir görüntüye sahip olmakla beraber düzlükte yol bulmakta güçlük çeken ekürili Yerebakan bu kez idman durumunu sahaya yansıtabilirse totosuna bir birincilik yazdırabilir. 


Şimdiye dek start aldığı birçok koşuda ekürilerine fedailik yapan Boylam üç haftalık istirahat döneminin ardından kendisi gibi önde gitmeyi seven bir rakibinin olmadığı çok müsait bir grup yakalamış durumda. Bir yıldan fazla bir süre sonra ilk kez şartlı mücadeleye çıkacak olan safkan bugün startla birlikte öne düşerek liderliği alacak ve düzlük üzerinde etkili gelmesini beklediğim Sonemir'e cevap vererek foto finiş çizgisini önde geçecektir. Son dönemde Kurtel Ekürisi ile iyi birliktelik yakalayan jokeyi Mustafa Çiçek idaresinde banko olarak öneriyorum.

Annesi Smarty Face başarılı aygırlarımızdan Scarface ile anneden kardeş olan Pekin Gold taylığından bu yana benim İzmir'de sıkça şans tanıdığım ancak orjini kadar iyi yarışlar yapamayan bir safkandı. 2017 Eylül ayından 2018 Mayısında dek pistlerden uzak kalan safkan ardından bir üç ay ara daha verdi ve nihayet Ağustos ayında üst üste yarışlar yaparak belirli bir form düzeyine erişti. Son startında 1500 metre çim pistte Ildır Beyi ve Khor Kalba'nın dibinde üçüncülük yaparken o gün içeriden değil de dışarıdan yürüseydi rakiplerine zor anlar da yaşatabilirdi. Eğer yeniden bir sakatlık geçirmezse, yükselen bir grafik çizmesini beklediğim Pekin Gold bugün 4 kilogram daha avantajlı olarak gireceği bu mücadelede birinciliğin en güçlü adayıdır. 

Annesi Zirve şampiyon Kafkaslı ile tam kardeş olan Çinare benim ilgiyle takip ettiğim bir kısrak ancak İzmir'deki yarışları pek iç açıcı değildi. Grupta birkaç tay dışında istikrarlı isimler olmaması burası için üst üste galoplar yapan safkana sürprizde az da olsa bir şans doğuruyor. Ben uzayan mesafelerde daha başarılı olabileceğini düşünsem de hem ilerleyen dönem koşuları için aklımızda yer etmesi hem de bugün şansının biraz daha fazla olduğunu düşünmemden ötürü kuponlardaki yerini alması gerektiğine inanıyorum. 

Son ikinciliğinde neredeyse aynı grupta startla birlikte liderliği alan Singapur koşunun tüm yükünü çekmesine rağmen sonlarda artırarak öne gelen rakibi Ova Kartalı'na nefes aldırmadan fotoya ikinci olarak uzandı. Bugün benim burada ilgimi çeken bir diğer safkan ise Prensenes. Yedinci olduğu koşuda kıpırdandığını gördüğüm safkan Uçanbilgin, Bilgininoğlu ve Sibiryalı ile tam kardeş. Bugün ilk kez 50 kg gibi hafif bir sıkletle mücadele edecek ve Bursa pistinde bu tarz safkanların kazanmasına alışkınız. Ben şablonumda bu iki isme öncelik vereceğim.

Bugün gidişat bakımından yarış her açıdan Ocius'a çok yarıyor. Triton ve Headway önde gitmeyi severken Coritiba böyle koşularda öne yakın koşmayı seviyor. Aynı zamanda Ene de ön gruba yakın gidecektir. Geriye idmanları eksik duran Forte, Ocius, Malerba ve Bad Girl kalıyor. Burada Bad Girl için de ayrı bir parantez açmak istiyorum. Babası Foxwedge tam bir kısa mesafe atı olmakla beraber Grup 1 birinciliği bulunmaktadır. Ayrıca Bad Girl'ün kısrak babası da Montjeu. İyi bir kan hattına sahip olan kısrak vermiş olduğu araya rağmen bu yarışa kusursuz hazırlanmış. Sezon başında Amazing Girl arkası ikinciliğinde ilerleyen dönemler için bu tip gruplara göz kırpmıştı. 6 ay ara sonrası dinçlikle sürpriz bir sonuca imza atabilir. Ancak takip listenizin başköşesine eklemenizi isteyeceğim bir isim olduğunu da söylemeliyim. 

Çalışkanhan ile büyük bir sürprize imza atan eküri ve jokeyi, Dellara ile bir kez daha bir araya gelmiş. Kısa ve orta mesafede birçok ilde başarılı sonuçlar elde eden Pexuss ile anneden kardeş olan safkan son beşinciliğinde viraja kadar çok rahat tempoda gelmiş daha sonra dışarıdan yaptığı ataklar yeteri kadar etkili olmayınca beşincilikte kalmıştı. 

İki üçüncülüğünde de kaybetme şekli enteresan olan Kızgınöfke Bursa'da kazanacağı yarışta jokeyinin isteksiz tavırları ile kaybetmişti. İstanbul'da ise virajı en geride döndü ve jokeyi dışarıya çıkmaktan vazgeçince içeriye yata yata bariyer dibinden bir yol buldu, sonrasında ise yeniden dışarı açılmak zorunda kaldı. Haliyle bu da ciddi bir avantaj yitirmesine sebep oldu. Daha önce denk gruplarda iyi yerlerde bitiren ve bugün uygun sıkletle koşacak olan bu safkana son kez güvenerek kuponumda banko olarak tercih edeceğim.

Değerli dostlar, dün bir takipçimiz Serkan Yaşar'ın Adana tahminlerinin altına sitedeki yorumcuların birçoğunun emek harcamadığını yazmış. Yukarıda gördüğünüz tarzda bir tahmini hazırlamak en az üç saat sürüyor. Gönül ister ki her ata detaylı yorum yazalım ancak bu sıradan hayatları da bir yandan devam eden bizler için zor. Her zaman söylediğimiz gibi: Şablonda yer almasına rağmen hakkında fikir beyan edilmeyen safkanlar hakkındaki soru ve görüşlerinizi yorum bölümünden bizlere ilettiğinizde ivedi bir şekilde cevaplamaya çalışıyoruz. 

Kimine göre emek vermiyoruz kimine göre de çok çabalıyoruz. Herkesin kendisine göre bir düşüncesi mevcut. Biz daima elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışıyoruz. Gel gelelim sitenin girişleri çok yüksek olmasına rağmen reklam tıklamaları çok düşük. Bu konuda ne bir kişiye sitem ediyor ne de hakaretvari söylemlerde bulunuyoruz. Ne olursa olsun biz yolumuza devam ediyoruz. Bizimle yürüyenlere sonsuz teşekkürler, beğenmeyip yollarını ayıranların da canı sağ olsun. 

Herkesin şansı bol, bahtı açık olsun. 

REKLAMGizli Eküri Bursa At Yarışı Tahminleri 

3.5.4.1.2.6
14.2.9.8.6.7
4 BOYLAM BANKO
10.2
6.1.11.7.10.9.5.4.2
2.12.7

136.08 TL 

2. ALTILI

10.2
6.1.11.7.10.9.5.4.2
2.12.7
3.8.7.1
5.10.9.13.1.7.12.6.15
14 KIZGINÖFKE BANKO

136.08 TL 1 yorum:

  1. Emeğine sağlık bol şans teşekkür ederim böyle devam ben sizlere inanıyorum

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.