28 Eylül Gizli Eküri Bursa At Yarışı Tahminleri


GİZLİ EKÜRİ BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ


BAĞRIYANIK: Çok uzun süredir maidende olan ve İzmir, İstanbul ve Bursa pistlerinde birçok kez tabelaya giren safkan son koşusunda İstanbul'da dört safkanın taraklama bir şekilde potoya uzandığı gün boyun farkıyla ikinci olmuştu. Çalışmalarını ağır kilolar altında sürdüren safkan tatminkar dereceler çıkarıyor ve bugün maidenden çıkması için ideal bir grup bulmuş durumda. Ben yine de burada sürpriz arayacağım. 


PEKİN GOLD: Son startında tek olarak önerdiğim safkan o gün önde giden isimlerden birinin startta oturmasıyla yarışın düşük tempo gitmesinden çok etkilendi. Sonlarda dış kulvardan çok iyi doldurarak beşinci olurken kazanan isimler arasında iki boy kadar bir fark vardı. Bir önceki yarışında Ildır Beyi ve Khor Kalba'nın dibinde bitiren Pekin Gold, bugün istediği ölçüde hızlanacak bir yarış bulmuş gibi duruyor. Annesi Smarty Face, başarılı aygırlarımızdan Scarface ile anneden kardeş olan safkanın biraz daha uzayan mesafede şansının bir kat daha arttığına inanıyorum. 


SHEBEEN: Grup 2 koşuda hem öne düşemeyen hem de rakipleri çok sert olan Shebeen bir önce katıldığı KV 6 mücadelede yarışın başında öne düşmüş ve sadece La Dragontea'ye boyun eğmişti. O gün 24 // 36 // 47 // 59 gibi çok sert bir tempoya girmesine rağmen oldukça başarılı bir performans sergilediğini söylemek mümkün. Bursa kısa pistinin hafif eğimli virajından ötürü bazı atların aksiyonunda bir bozulma olduğunu düşünüyorum. Bugün artan yarış tecrübesi ile bu gruba üstünlük sağlamasını beklediğim kısrak günün ilk bankosudur. 

HANAYLI: Son startında startla birlikte öne düşen rakibi Tilikum'u düzlüğe dek takip ettikten sonra öne doldurup liderliği alan ancak her mesafede biraz daha dışa açılarak avantaj yitiren Hanaylı genel olarak etkileyici bir görüntü ortaya koymuştu. Bugün daha tecrübeli ve iyi aprantisi idaresinde birincilik ipini göğüsleyebilir. 

BABAEMİR: Her mesafede başarılı olabilen Babaemir yaklaşık 1 yıldır yarış kazanamıyor. Son iki startında ise Karazeytin'e geçildi. Bugün burada AGF sıralamasının sürpriz hanesinde yer alacağını düşünüyorum ve önde gitmesi muhtemel Bilgininoğlu, İlgar Tay, Yarissa gibi isimlerin gerisinde bekleyip kilo avantajını da kullanarak düzlükte yarışı çalmaya çalışacağına inanıyorum. 


ACOUSTIC COVER: İstanbul'da iyi grupta yakın ara üçüncü olmasının ardından Bursa'da 60 kg sıklet altında 2000 metre mesafeli kum pist koşusunda beyaz bayrak ayna yapan Acoustic Cover, dört gün önce Bursa'da 1400 metre çim pistte koşulan KV 8 yarıştan silinerek burayı tercih etti. Bugün de ağır sıkletine rağmen mücadelede liderliği almasını yahut daha önce 2000 metre çimde kazandığı gibi öne yakın gitmesini beklediğim kısrak koştukça daha iyi yerlere gelecek gibi duruyor. 

AFRİKAANDER: Annesi Uzlucakızı çim pistte 23 yarış kazanmış bir kısrak olan Afrikaander son koşusunda beklentinin altında bir performans sergilese de bu pistte kuma nazaran daha iyi koşmasını bekliyorum. Bugün grup içerisinde önceki koşuları dikkate alındığında daha çok şans tanınan isimler olsa da potansiyelli bir tay olduğuna inandığım Afrikaander'in foto finiş çizgisini önde geçeceğine inanıyor ve banko olarak öneriyorum. 

PERÇİN: Annesi Kanbatur, başarılı safkan Alpyürek ile anneden kardeş olan Perçin biraz daha mesafe istiyor gibi dursa da son ikinciliği oldukça iyiydi. Hazırlıklarını itina ile sürdüren safkanın aynı performasını bugün de tekrar etmesi halinde denk grupta başarılı jokeyi ile koşuyu kazanması işten bile değil. 


PIN WHEEL: İstanbul'da 1500 metre sentetik pistte starttan çıktığı gibi öne düşerek 25 // 37 // 49 // 1.01 // 1.13 şeklinde yüksek tempoda götürdüğü koşuda son metrelere dek lider olan safkan geriden gelen rakiplerine direnemeyerek üçüncü olmuştu. Bu kez daha denk bir grupta start alması ve iki kilo daha avantajlı durumda olmasıyla favorim olacak. 

Siteniz Sihirli Kantarma'nın sizlerin destekleri ile yayın hayatına devam ettiğini unutmadan yanımızda olduğunuz için teşekkür ederim. Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

GİZLİ EKÜRİ İSTANBUL TAHMİNİ İÇİN TIKLAYINIZ
Gizli Eküri Bursa At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI

1.2.5.4.3.8 // 7.9.6
11.3 // 8.5
1 SHEBEEN BANKO
8.3.10.4.12.6.1.2.5
12.9.4
1.2

45.36 TL // 136.08 TL 

2. ALTILI

8.3.10.4.12.6.1.2.5
12.9.4
1.2
2 AFRİKAANDER BANKO
10.9.5.3.1
13.14.4.3.6.1.10

132.3 TL 


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.