27 Eylül Kara Kamçı İzmir At Yarışı Tahminleri
KINGS WINNER Uzun zamandır hazırlıklarını ağır kilo yaparak tamamlayan tayın annesi İpek Ay yarış hayatı pek parlak geçmemiş olsa da, Kısrak annesi Tekyıldız olduğun dan Güngörbaba, Asafhan, İstanbul'da bu sezon zaman zaman başarılı olup kısa mesafeli iki çim yarışı kazanan Tekyıldızoğlu ve Ankara pistinde seri isim olarak bildiğimiz Moon Father ile kardeş. Kısrak babası da Dıvıne Lıght uzun mesafe de benim görüşüm daha etkili olabilecek potansiyeli olan isimi ilk at olarak öneriyorum. Yine burada orjiniyle dikkat çeken bir başka isim Anılbey. Anne Racing Cat birisi kısa olmak üzere iki çim birinciliği almış. Kısrak annesi Racing Heart olup, Grup-1 Ankara koşusu galibi Şampiyon Scarface ile kardeş. Sürprizde ilk sırada değerlendirilmelidir diye düşünüyorum.

BLACK BALL Bir buçuk ayır hazırlıklarını eksiksiz olarak sürdüren tay, uzun işin de 1000'i 1.04, 400'ü 25 çalışarak, son galobunda ise 800'ü 49.5, 400'ü 24.3 rahat yaptı. İstanbul'da kısa mesafeli koşularda bir yarış kazanıp yedi defa beş defa ikincilik alan, iki hafta önce Adana pistin de yine 1200 çim yarışından birincilik çıkartan Semihbey ile anneden kardeş. Anne Heavens Help, Royal Academy temsilcisi kısrağın kardeşlerin den Try Your Best ABD'de tam yedi koşuya katılıp bir birincilik ve üç tabela çıkarmış bir isim. Türkiye'de koşan tek kardeşi ise Twister oda kısa mesafeli çim yarışların da zaman zaman etkili olmuş bir safkan. İlk at olarak öneriyorum. 

ARDEBAŞ Üç sene sonra yarış hayatına kaldığı yerden yeniden başlayan safkan, son dört koşusunda sürekli daha sert rakipler ile start alırken bir defa ise çizgiyi önde geçmeyi başardı. Bugün de uygun rakipleriyle mücadele edecek olup, iki gün önce binicisi H.Şimşek ile 800'ü 55, 400'ü 28.2 rahat yapan isim günün bankosudur.ALTILI GANYAN ŞABLONUM

4-1-7-12//6-11
5-2-12-3-6
6-1-2-5//3-4-8
1-2-4
3-5//6
2-ARBEDAŞ

33.6//132 TL BOL ŞANS..

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.