26 Eylül Gizli Eküri İstanbul At Yarışı TahminleriTahminlerimi oluştururken İstanbul'da hava şartlarını göz önünde bulundurup sentetik pistte koşan atlara daha ağırlık verdim.

BÜLENT: Derin Sultan ile anneden kardeş olan Bülent sentetik pistte katıldığı tek mücadelede koşudan dördüncülükle ayrılmıştı. Eküri'nin son iki birinciliği Ahmet Çelik'le ve bugün de bu zorlu ve sürprize açık mücadelede yeniden döndüğü sentetik pistte jokeyinin tercihi ile ilk planda değerlendireceğim. 

MC GREGOR: Yaşça büyük safkanlar arasında ekürisine fedai olarak Grup 1 mücadelede start alan Mc Gregor bugün de önde istediği boşluğu bulup tempoyu dilediği gibi ayarlayacağa benziyor. Son metrelerde Backstage ve Matchless ile birincilik mücadelesi yapma ihtimali çok yüksek olan safkan viraja sermayeli girebilirse, rakiplere direnecektir.

JETTAY: Şimdiye dek kum pistte yalnızca bir kez kazanmasına rağmen Jettay pistin değişmemesi halinde şanslı olacağına inandığım bir isim. Bugün startla birlikte öne düşecek olan safkan kısa mesafede bir çırpıda bitirecek potansiyele sahip. 

HERE TO FLY: Kalite olarak bu grubun üstünde olan Here To Fly yaklaşık 400 gündür koşmuyor ancak Temmuz ayından bu yana 20 kere piste çıkıp 10 defa uzun galop yapmış. Bence buraya çok kusursuz hazırlanmış ve usta pilotunun tercihi de önemli. 

LAST STATION: Daha önce orjini hakkında detaylı bilgi verdiğim safkan Cemcem ile aynı hattın temcilsici (Akındayım - Marlin). Last Station ilk kez 1600 metreye çıkacak ve ben hem çim hem de sentetik pistte orta ve uzun mesafelerde daha başarılı işler çıkarmasını bekliyorum. Bu kez son dönemin en formda jokeylerinden biri olan Müslüm Çelik ile start alacak olan safkan sonlara saklayacağı etkili sprinti ile koşuyu lehine çevirecektir. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

SEVDA TÜRKÜSÜ // ALTURBO: Son koşularında ilk iki sırayı paylaşan safkanlar bugün de ilk iki sıra için en güçlü adaylar. O gün startla öne düşecek olan Alturbo 2400 metre mesafede rakiplerini sürklase etmiş ve beyaz bayrak ayna yapmıştı. Bu kez aynı avansı alabilir mi bilmiyorum ama Sevda Türküsü de taktiğini ona göre belirleyecektir. 

ERAYHAN // AYAHNA: Daha üst gruplarda her iki pistte de sergilediği performanslar parlak olan Erayhan'ın sert rakipler arasındaki son koşusunu gücüne ölçü almıyorum. Bugünkü rakipler çok denk ve ağır kilosuna rağmen favori olmayı hak ediyor. Son iki koşusunda toparlanan Ayahna grup içerisinde her iki piste olan yatkınlığı ve hafif kilosu ile ön plana çıkıyor. 

GREY CLOUD: Kum çim ayırt etmeden iyi performanslar sergileyen Grey Cloud bugün önde ve öne yakın gitmeyi seven safkanların arasında etkili sprinti ile koşunun favorisi olmayı hak ediyor. Son birinciliğinde birlikte olduğu Gökhan Kocakaya da benzer bir performansla safkanı sevk ve idare ederek birinciliği koparmayı deneyecektir. 

SÜPER TURBO: İlk startında jokeyinin nefes yönünden iyi ayarlayamadığı bir performans sergileyen Süper Turbo ikinci koşusunda öne yakın gitmeyi tercih etti ve son ana  kadar birincilik mücadelesinin içinde kalmayı başardı. Bugün bir kez daha formda jokeyi ile piste çıkacak olan safkan dengi grupta maidene veda edebilir. Günün alternatif teki olarak öneriyorum.

NEDİMHAN: Uzun mesafeler çok yatkın orjini olduğunu Kocaeli'de banko verdiğim gün belirtttiğim Nedimhan bugün sentetik piste dönmesi halinde tatlı bir sürprize imza atabilir. Çalışmalarında da tatlı tutulan safkanı sürprize açık koşuda mutlaka kuponlarımıza yazalım. 

Sihirli Kantarma sizlerin desteğiyle ayakta durup ücretsiz hizmet sunan bir site ve ben de burada olmaktan çok mutluyum. Her gün işimizden gücümüzden ve ailemizden vakit ayırıp elimizden geldiğince yararlı olma gayretindeyiz. Verdiğimiz emeklerin karşılıksız kalmadığını görmek de bizi ayrıca motive ediyor. Bu kapsamda siteyi terk etmeden önce sizlerden beklentimizi karşılayarak bizlere destek olursanız çok seviniriz. 


Şansınız bol, bahtınız açık olsun.Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI

3.5.2.7.4.9.8.1 // 6.10
2.1.3 // 6.5
2.5 
4 LAST STATION BANKO 
5.6.2.4.1
2.6.3.4

69.2 TL // 140 TL 

2. ALTILI

4 LAST STATION BANKO 
5.6.2.4.1
2.6.3.4
2.3.1.4.5
5 SÜPER TURBO // 3.6
3.8.6.11.14.1.2

49 TL // 147 TL 

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.