19 Eylül Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri


GİZLİ EKÜRİ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Son startında çok yavaş tempoda götürmesine rağmen bitiremeyen Cat Girl iyi orjini, yeterli hazırlıkları ve değişen jokeyi ile favorim. Ankara'da çıkardığı dereceler iyi olan Karma Felsefesi sentetik pisti yadırgamazsa koşu içerisinde şanlı olabilecek bir diğer safkan. Son olarak çok iyi bir pedigriye sahip olan Ashera bugün yarış biraz tempoya biner ve jokeyi de sprint mesafesini iyi ayarlarsa, kariyerinin ilk birinciliğine ulaşabilir. 

Son koşusunda çok iyi atlar arasında favori olarak önerdiğim Jack Sparrow o gün jokeyi insiyatif kullanıp öne gelince etkisiz kalmıştı. Bu kez önlere fazla bulaşmadan sabırlı bir bekleyişle sonuca gidebileceğini düşünüyorum. Grubun tecrübeli ismi Kayı Ovası ile süratli safkan Cavaradossi de yazılarak küçük kuponlarda risk alınabilir.

Daha önce Corcovado'yu bu mesafede geçmeyi başaran İndian Daddy o gün koşuyu kendi temposunda götürmüş ve rakibine direnmişti. Bugün ise Beceriklihan'a yarış boyunca nefes aldırmayan Harunhan gibi bir rakibi var. Burada safkanların belirleyeceği taktik çok önemli. Eğer İndian Daddy gruba temposunu kabul ettirebilirse, yeniden beyaz bayrak ayna yapabilir. Aksi halde Corcovado için zor bir yarış olmayacağına inanıyorum.

Son startındaki binicisi Hışman Çizik'in sert karakteriyle uyum sağlayamadığını düşündüğüm Özalak, son startına göre 10 kilo daha avantajlı koşmakla beraber rakiplerine nazaran da kilosu uygun olan Cabbarreis, iyi bir form yakalayan süratli safkan Turbocu ve bu mesafede koştuğu tüm yarışları kazanan Dalicim benim bu ayak için tercihlerim olacak.

Ekürisi Grey Cloud kazanırken bayrak yarışı yapan Let Me Pass o gün yarışın bütün yükünü çekmesine rağmen iyi yerde bitirmişti. Bu kez iyi bir istirahat döneminin ardından bu koşuya iştirak edecek. Bugün kendi stilinde koşarak sonlarda yapacağı ataklarla koşuyu lehine çevirme şansını yüksek görüyorum. Hot Chocolate ile tam kardeş olan Secret Victory de ara sonrası üç yarış görerek toparlanmış olmasıyla kuponlardaki yerini almalı. İyi bir form tutarak istikrarlı giden süratli safkan Magic Ramper, toparlanma sinyalleri veren Alexandrapoli, iki yıl ara verip yeniden pistlere dönen ve son ikinciliğinde Çeko Dayı arkası bitiren Tiniz Beyi ile daha önce bu ve benzeri gruplarda tabelada yer bulmakla beraber 24 Ağustos'ta iyi grupta yakın ara beşinci olan Champ Lion sırasıyla şans verdiğim isimler.


3.5 ay sonra Bursa'da galop niyetine bir yarış yapan Coşgel'in binicisi Tolga Yıldız neredeyse hiç kamçı kullanmadı. Zaten o gün kazansa burayı koşamayacaktı. Aynı şekilde burada start alan Kainatım da aynı koşuda ikinci olmuştu ve kazanması halinde burada mücadele edemeyecekti. Coşgel'e dönecek olursak, o koşusunda startla birlikte öne düştü ve viraja dek jokeyinin kontrolünde ve kendi halinde geldi. Yarış boyunca dışından bindiren Kara Sultan, safkanın bu rahat görüntüsüne rağmen liderliği alamadı. Ben bu mücadeleyi izledikten sonra Coşgel'in herhangi bir sorunu olmadığına ikna oldum ve bugün starttan çıktığı gibi bitireceğine inanarak günün bankosu olarak öneriyorum. 

Son startında Tambora, Dedemşah ve Misae'yi gerisinde bırakan Oneandonly taylığında kendisi hakkında yazdıklarımı bir bir onaylar şekilde yoluna devam ediyor. Mayıs doğumlu tay dörtlülüğüne döndükten sonra form sıçraması yaşayarak sınıf atladı. Bugün usta jokeyi Selim Kaya idaresinde denk grupta favorim olacak. Grubun kalite ismi Kainat ve yeniden form tutarak son beş koşusunun üçünü kazanan Write To Ellie bu ayak için diğer tercihlerim olacak.

Yarış hayatının ilk koşusunda içerilerde sıkışan ve daha sonra aprantisinin dışarı almasının ardından çok şık bir sprint atan Evergrande, süratli safkan Son Of A Legend ile tam kardeş olan Queen Flick, grubun en tecrübeli ismi Emekyemez, Freesia ile anneden kardeş olup sentetik pistte daha iyi koşmasını beklediğim Grashof ve ilk startında genel performans olarak iyi olup orjin bakımından sentetik piste de yatkın olduğunu düşündüğüm Süleymanoğlu bu koşuda küçük kuponlarda tercih edilebilir.

Sürekli uzun mesafede denense de maidenden 1400 metrede kolay bir birincilik elde ederek çıkan Efesli, gördüğü iki yarışın ardından eküri avantajı ile start alacak olan Yoldaşağa ve Artisemre, Gümüşkesen gibi süratli rakipleri olmasına karşın kalitesiyle Bombacan benim günün son ayağında şablonumda yer vereceğim safkanlar. 

REKLAM

Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri


1. ALTILI

2.3.7 
4.5.2 // 10.1.8
4.2 // 1
6.9.3.8
6.5.2.4.11.10
7 COŞGEL BANKO 

25.2 TL // 108  TL 

2. ALTILI

6.9.3.8
6.5.4.2.11.10
7 COŞGEL BANKO 
5.4.6
2.9.1.3.7 // 5.11.10
4.2.3

75.6 TL // 120.96 TL 

3 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.