18 Eylül Gizli Eküri Kocaeli At Yarışı Tahminleri


GİZLİ EKÜRİ KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Günün ilk ayağı kilo farkları ile birbirine denk duruma gelen safkanların bir araya geldiği zorlu bir mücadele ve bence her sonuca açık. Burada, son koşuları iç açıcı olmasa da öne düşecek olan kalite safkan Mavra, son kazandığı mücadelede parlak bir görüntüsü olan Akalp, Temmuz ayında Bildenhan ve Embirhan ile baş burun bitirip Gümbürgümbür'ü gerisinde bırakmayı başaran Asarcıklı, bu tip mesafeleri iyi koşmakla beraber bugün kilo avantajının yanı sıra dinçlik yarışı yapacak olan Baykoç benim ön planda önereceğim isimler.

İlk startında dördüncülükte kalan Overdose'un annesi Jozefina kalite isimler Emirşah ve Flashing Girl ile anneden kardeş. İlk koşusundan önce iki tane kısa vadeli koşudan kayıt sildiren taya ilgililerinin güveni tam gibi duruyor. Bu koşu için son çalışmasını Saadettin Boyraz idaresinde 24.5 // 48.5 rahat şeklinde yapan Overdose'un binicisi de yeterli güveni almış olacak ki sadece ona binmek için Kocaeli'ye geliyor. Babası Cardinal Pioneer bir Galileo temsilcisi ve kariyerine de İngiltere'de başlayıp Türkiye'de sonlandırmıştı. Ben iyi bir aygır olmasını bekliyorum. Ayrıca kısrak babası Bin Ajwaad olan Overdose ilerleyen dönemlerde uzun mesafelerde çok daha başarılı olacaktır. Bu detayı da bir köşeye kaydetmenizde fayda var. Tüm bunlara ilaveten bugün mesafenin uzamış olması da beni bu safkanı banko olarak değerlendirmeye itiyor. 

Kısa bir ara veren ve Ankara'daki hazırlıkları esnasında bir dönem jokeyi Mehmet Akyavuz idaresinde çalışan Gönülkırmaz, Kocaeli pistinde bugüne dek 11 kez start alıp 7 kez potoya uzandı. Çalışmalarında elde ettiği 26 // 39 ÇR ve 25 // 1.04 // 1.18 dereceleri ile form durumunun iyi olduğunu gösteren kısrağı denk grupta favori olarak öneriyorum. İstanbul'da bu grubun üstünde rakipler arasında dördüncü olurken hiç sırıtmayan Cambodia için ilgililerinin erken davrandığını düşünüyorum. Bugün iki kez kazandığı jokeyi ile start alacak olmasının yanı sıra İzmir'de 1200'ü 1.01 // 1.13 şeklinde bir çalışması ve hemen ardından 24 // 49 rahat şeklinde bir kısa işi ile buraya geliyor. Ancak bu iki isme ilaveten İnsomnia'nın da süratli bir safkan olması Victory Promise başta olmak üzere geriden gelecek isimlere de şans vermeme sebep olacak. Yine de küçük kuponlarda risk alınıp bu üç safkanla geçilebilir. 

Bugün gidişatın Balasagun'a çok yarayacağını düşünüyorum. Alperencan ve Karaibo'nun birbirini sürükleyeceği mücadelede grubun arkasında konumlanıp her zamanki gibi düzlüğe çıkılır çıkılmaz ataklarına hız kazandırmasını beklediğim Balasagun, öndeki ikiliden ayakta kalmasını beklediğim Alperencan,  ekürilerden Bişkekhan ve iyi orjini ve müsait kilolu Badehanım ile bir birincilik mücadelesine girişecektir.

Son koşusunda startta biraz oyalanan Daddy Cool güçlü safkanlardan oluşan grupta düzlük üzerinde iyi bir sprint attı. Bir önceki koşusunda ise hiç zorlanmadan kazanmıştı. Bugün One Zero Five'ın süratlendireceği mücadelede rakibini kaçırmadan düzlüğe gelerek kazandığı yarıştaki gibi bir performansla gruba hakimiyetini hissettirerek mücadeleden birinci olarak ayrılmasını bekliyor ve günün ikinci bankosu olarak öneriyorum. 

Günün son ayağı Torun Rüzgar veya Megaforce ikilisinden birinin önde yalnız kalması ya da tempoyu düşük tutup düzlükte artırmaları halinde nasıl sonuçlanacağını kestirmenin güç olduğu bir mücadele gibi duruyor. Bunun yanı sıra Undaunted, Rinaldo, Zafer Meydanı ve Tlos gibi formda isimler de bir araya gelmiş. Son startında favori olarak değerlendirdiğim Proximo da her an ters bir yarış yapabilir. Hal böyle olunca bu ayağa kurgu dahilinde olabildiğince at yazmanın faydalı olacağına inanıyorum. 

Bugün iki cazip banko ile ikramiye arayışında olacağız. Benim tabirimle ''ya dörtte ya bizde kuponu''. Şansı da arkamıza alabilirsek, günün sonunda yüzümüz gülebilir. Sizlerden ricam reklamlar konusunda hassasiyet göstererek en azından engelleyici uygulamalar kullanmayıp bizlere destek olmanız.

Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

REKLAM


Gizli Eküri Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

2.9.3.11.4.7.8.5.6.10.1
3 OVERDOSE BANKO 
3.1.4 // 7.8.2
1.2.4.8
6 DADDY COOL BANKO
11.9.2.6.1.8.5

64.68 TL // 129.36 TL 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.