16 Eylül Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri


Kariyerinin ilk startından beri orta ve uzun mesafelere daha yatkın olduğunun altını çizerek banko önerdiğim Agera bugün ideal şartlar altında koşacak ancak safkanın verdiği arada idman eksiği bulunuyor. Yine de güçlü orjini ile çok da büyütülmeyecek açıklarına rağmen bu gruba ağırlığını hissettirebilir. Üst gruplarda denenen ekürisi Haskaya ile birlikte değerlendirmeye alınabilecek bir isim olan Remazanabi idman pistinde 22 // 47 yaparken adeta ayakları yere değmiyordu. Ankara'daki son startında banko olarak değerlendirdiğim ancak o gün Nurettin Şen'in iyi sevk ve idare edemediğini düşündüğüm Rampage benim bu ayak için yeterli gördüğüm safkanlar. 

Kaizbertlerin savaşı olarak nitelendirebileceğimiz son startında içeriden dışarıya açılırken biraz avantaj kaybetmesinin faturasını son metrelerde bir ara hakim de olduğu rakibi Babaarif'e direnemeyerek ödeyen Ballıkız bu defa 26 // 1.09 ve 27 ÇR şeklinde iki güzel işi ile bu koşuya iştirak edecek. Gruptan bir tık daha iyi olduğunu düşündüğüm kısrak günün ilk alternatif tekidir.

Günün üçüncü koşusunda İnvinsible Woman, Noisy ve Timetosaygoodbye gibi süratli safkanlar bir araya geliyor. Benim burada ilk tercihim Run For Derya olacak çünkü son kazandığı koşuda Timetosaygoodbye tempo verirken iç kulvardan iyi bindirerek kazanmış ve İnvinsible Woman'ı da geride bırakmıştı. Neredeyse aynı senaryonun gerçekleşeceği ve hatta daha süratli gitmesi muhtemel koşuda favori hanesinde değerlendirilebilir. Burunla kaybettiği son startında oldukça sürpriz durumda olmasına rağmen favori olarak önerdiğim ve bu tip süratli yarışları seven Dirty Girl, yarış tecrübesi bakımından eksiklerine rağmen iyi orjinli Tatanka ve süratli isimlerden biri olan Timetosaygoodbye benim bu ayak için tercihlerim olacak.

Son dördüncülüğünde Kralsın kazanırken 150 metre kala çok güçlü bir sprint atarak foto finiş çizgisini rakiplerinden çok daha diri geçen Kobra bu kez neredeyse aynı grubu daha yakından takip ederek ya da iyi bir sprint mesafesi ayarlamasıyla mağlup edebilir. Günün bir diğer alternatif tekidir. 

2800 metre mesafede gerçekleştirilecek olan Veliefendi Koşusu'nda uzayan her mesafede şansının bir kat daha arttığını düşündüğüm Grup 1 Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı Koşusu'nu 2400 metre mesafede bu rakipleri arasında zorlanmadan kazanan Altıncı His favorim. Yine uzun mesafelerde etkili olan ve bu yıl Grup 1 Niğbolu Koşusu'nda adını birincilik hanesine yazdıran Serdümen, aynı koşuda jokeyinin kulvar tercihinin kaybetmesinde etkisinin büyük olduğuna inandığım Selkut ve Selim Kaya tarzı bir jokeyle daha başarılı olacağına inandığım Yetim Ahmet ile son dönem formunda yükseliş gözlenen ve iyi gruplarda kazanan Atmacabeyi benim şans vereceğim safkanlar olacak. 

Erginsoy kariyerinin ilk dönemlerinden bu yana benim daima şans verdiğim bir safkan ve uzayan mesafelerde daha başarılı olacağını düşünüyorum. Son altıncılığı sert gruptaydı ve o gün yarışı önlerde kabullendiği ilk periyot genel performansını kötü etkiledi. Elbette o rakiplerini şu anda geçmesini beklemiyorum ama daha iyi bir netice elde edebilirdi. Yine uzun mesafelerde iyi neticeler elde etmekle beraber son dönemde yakaladığı istikrarlı gidişatı birincilikle süslemek için uygun şartları yakalayan Alsancaklı'yı da yazarak bu ayağı geçeceğim.

Botan Vadisi gerek önde gittiği yarışlar olsun gerek bekleme yaptığı koşular olsun bu tip gruplarda son dönemde daima birincilik mücadelesinin içinde yer aldı. Bu durumda safkanın inatçı yarış stilinin çok etkili olduğuna inanıyorum. Bugün Behramkale ile start verilir verilmez bir liderlik çekişmesine girecektir ve o daha ısrarcı olursa numarayı bırakacaktır diye düşünüyorum. Böyle bir durumda düzlükte koşuya ağırlığını koyacaktır ancak bu iki isim liderliği paylaşamazsa geriden gelecek olan safkanlara gün doğar. 

Bicibici ile anneden kardeş olan Salazar son ikinciliğinde düzlük üzerinde bir içeri bir dışarı gitmek zorunda kaldı ve önü açılıp sprintine başladığında tayın adeta ayakları yerden kesildi ve çok güçlü gelmesine rağmen içindeki Time Out'u geçemedi. Bugün mesafenin çok daha ideal olduğunu düşündüğüm 1600 metreye çıkmış olması ve kalite jokeyi ile foto finiş çizgisini önde geçeceğine inanarak günün bankosu olarak öneriyorum. 

Günün son ayağı zorlu mücadelelerden bir diğeri ve ben burada birçok safkana şans vermeyi düşünüyorum. İlk olarak grubun kalite dişilerinden olmakla beraber binicisi Akın Sözen idaresinde hazırlanan Derin Sultan'ı favori hanesinde değerlendirmek gerekiyor. 

Değerli dostlar lütfen sitemizin sizlerin reklamları değerlendirme oranınızla orantılı bir gelir sistemi olduğunu unutmayarak bizleri desteklemeyi ihmal etmeyin. Engelleyici uygulamalar kullanmayan herkese teşekkür ediyorum. 

Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

REKLAMGizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI

1.5.4
2 BALLI KIZ // 1.6
1.5.8.4
2 KOBRA // 4.10.8
1.10.9.11.2
6.1

8.40 TL // 100.8 TL 

2. ALTILI

2 KOBRA // 4.10.8
1.10.9.11.2
6.1 
3.5.2.4 // 1.6
5 SALAZAR BANKO
1.6.7.5.4 // 3.2.8

14 TL // 134.4 TL 

4 yorum:

 1. Emeğine sağlık kardeşim bol sanslar

  YanıtlaSil
 2. Emeğine sağlık bol şans teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 3. ALTURBO takip
  Gelene kadar ya bizi bitirecek ya ihya edecek :)

  YanıtlaSil
 4. 4 Crimian wind gawur orijin aradan sonra bu kez kazanması normal sonuç olur diye düşünüyorum

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.