16 Eylül Doğunun Sesi Diyarbakır At Yarışı Tahminleri


Son doğu yarışlarında %4 AGF oranıyla banko verdiğim Gülçin Hanım kazandı ve birçok kişinin bana güvenerek banko oynadığı kuponları görmek çok sevindiriciydi. O günkü ikinci bankom Fratellli de boyunla kaybedince verdiğim şablon beşte kaldı. İnanıyorum ki en kısa zamanda hep beraber güzel bir ikramiye kazanacağız. Birlikte olduğumuz kısa sürede bana güvenen, inanan ve verdiğim şablonları dikkate alıp değerlendiren, özellikle bu oyunda kazanmak kadar kaybetmenin de olduğunun bilincinde olan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. 

Tahminlerimi yaparken yazdığım yorumlar genel olarak banko ve tek düşündüğüm atlara oluyor. Bildiğiniz gibi doğu illerinde gerçekleştirilen koşularda yarışın gidişatı, son koşusu, galobu gibi etmenler çoğu zaman devre dışı kalıyor. Bir bakmışsınız hiç ilgisi olmayan bir at öne fırlayıp çıktığı gibi bitirmiş, bir bakmışsınız en gerideki at inanılmaz bir sprint yapıp kazanmış. O yüzden çok inandığım atlar dışındakilere yorum yazıp sizi yönlendirmek istemiyorum. At yarışı yüksek oranda şans işi ama bu hipodromlarda çok daha büyük bir oranda şans işi. Siz o yarış hakkında bir şey düşüneceksiniz ve her şey düşündüğünüz gibi denk gelecek. Denk gelecek diyorum çünkü ben buradaki müsabakaların çok da olağan geliştiğine inanmıyorum. Haliyle şimdi bana diyeceksiniz ki ''Peki o zaman neden sadece buralara oyun veriyorsun?'' Cevabım çok basit ve açık: Para kazanmak istiyorsak, bu iller en doğru tercih. Sadece diğerlerine göre şansımızı biraz daha fazla zorluyoruz. 

Son koşusunda Archilepagos kazanırken ikinci olan Lizge hemen hemen her mesafede dikkat çeken işler gerçekleştiriyor. Bugün Abidem liderliği alacaktır, arkasında da Dengizkızı olmasını bekliyorum. Bunların dışında bir at çıkıp da ''Önde kaçayım en azından tabelaya girerim'' direrek gidişata etki eder mi bilmiyorum ama ben böyle bir yarışta Lizge'nin ön grubu takip edip düzlüğe çıkıldığında Dengizkızı'nı geçerek kazandığını hatırlıyorum. Sanki bugün de tarih tekerrür edecek gibi. Senaryom bu ve Lizge'yi banko olarak değerlendireceğim.

Diyarbakır'daki ilk koşusunda jokeyinin özellikle gecikmeli start aldırdığını gördüğüm Ser Emir'in o gün için pisti ve şehri tanıma yarışı yaptığını düşünüyorum. Zaten o günkü yarış 1700 metreydi ve de Ser Emir'e uzundu. Vedat Kızmaz da o gün atını yakından tanıdı. Şimdi nerede yürür nerede durur, daha iyi biliyor. Sözü fazla dolandırmadan bugün gruptaki tek kaçak at olan Patoz'un fazla ayırmasına izin vermeden son metrelerdeki o bilindik sprintiyle  birinciliği zorlayarak farklı koşacağını düşünüyorum.

Sizlerden site ekibi olarak ricamız reklamlar konusunda duyarlı davranarak emeğe saygı çerçevesinde engelleyici uygulamalar kullanmamanız. Herkese bol şans. 

REKLAMDoğunun Sesi Diyarbakır At Yarışı Tahminleri 

9-2-1-7-10-6
9-11-10
2 LİZGE BANKO 
2-1-4-5
1-2-4-5-3
8-4-5-1-2-9-10

126 TL 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.