10 Eylül Gizli Eküri Adana At Yarışı Tahminleri


GİZLİ EKÜRİ ADANA AT YARIŞI TAHMİNLERİ


TAŞKIR: İki hafta önce yarış gösterilen ve geçtiğimiz performanslarında bu tarz gruplarda başarılı işlere imza atan Taşkır uyumlu binicisi tarafından fazla sıkılmadan hazırlandığı bu koşuda benim favorim olacak. Son startından önce idmanları eksik olan safkanın bu mücadele için yapmış olduğu galopları da yeterli bulduğumun altını çizmem lazım.

TANGÖZE: Selkut ile tam kardeş olan Tangöze son startında önde Yaramaz isimli safkanla uzun müddet boyunca başa baş götürdüğü yarışın düzlüğünde liderliği alsa da geriden gelen Oğuzboylu'ya boyun eğmişti. Koşunun başlarında ciddi bir efor sarf etmesine rağmen ikinciliği kurtaran ve üçüncülükteki safkanla arasında bir saniyeye yakın fark olan tayın bu kez dinç gireceği koşuda kalitesiyle daha etkili olacağına inanıyorum.

GÖLGEYELE: Kariyerinin ilk startında Ankara'da 1.20.45 yaparken -bence bu yılın flaş isimlerinden biri olmaya aday olan- Fırtına Vadisi'ne geçilen Gölgeyele  en yakın rakibinin 3 saniye önünde bitirmişti. Jokeyi Harun Kılıçaslan nezaretinde hazırlanan safkan aynı koşuyu tekrarlaması halinde koşudan birincilikle ayrılacaktır. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

ARAYEKYİ: Son koşusunda virajı genel tabirile elde dönen Arayekyi içinden gelen Vicdansız'ı rakip seçip onunla bir liderlik savaşına girişti ve ondan kurtulduktan sonra bu kez dış kulvardan çok kuvvetli gelen Küçükdemirkırım'ın ataklarına maruz kaldı. İçeriden dışarıya çıkıp ona cevap vermeyi denese de koşunun son metreleri olması sebebiyle hızını alarak gelen rakibiyle boy ölçüşemeyip az farkla geçildi. O gün jokeyi Hakan Yıldız da atına çok güvendi ve bence bunun da kaybetmesinde etkisi çok büyük. Bugün ise geçildiği safkana binen jokey Müslüm Çelik'le koşuya katılacak. Eküri avantajını da arkasına alan safkanın koşudan birincilikle ayrılma şansının çok yüksek olduğunu düşünüyor ve alternatif tek olarak öneriyorum. 

EL RAPİDO: İstanbul'daki koşularında da ilgimi çeken El Rapido, Adana'ya erken getirilip bir de kısa işe imza atmış. Safkanın anne kardeşi Hard Wind buradaki tek koşusunda ikinci olup kaba kuma yatkınlığını göstermişti ki zaten Kaneko tayları da bu pistte sıkıntı yaşamıyor. Ayrıca anne hattından ötürü ekürinin buradaki diğer tayı Last Queen ile de yakın akrabalığı bulunuyor. Süratli safkanın bugün bir beyaz bayrak ayna denemesi yapacağına inanıyorum ve eğer şehir değişikliğinden etkilenirse, devreye burada gizli eküri olarak koşuya iştirak ettiği Last Queen'in gireceğini düşünüyorum. Ki Last Queen son startında Altın Kop'u geçebilecekken koşudan ikinci olarak ayrılmıştı. 

Değerli dostlar, lütfen, siteniz Sihirli Kantarma'nın sizlerin destekleri ile yayın hayatına devam ettiğini unutmadan reklam engelleyici uygulamalarınızı sitemiz için kapatınız. Duyarlı davranan herkese teşekkür ediyor ve bol şans diliyorum.

REKLAM


Gizli Eküri Adana At Yarışı Tahminleri 

1. ALTILI

4.2 // 1.6.7
10.7.1.6.2.3
5.1 // 2
5.4.3.6.8.9
4 GÖLGEYELE BANKO
4 ARAYEKYİ // 2

10.08 TL // 75.6 TL 

2. ALTILI 

5.3.4.6.8.9
4 GÖLGEYELE BANKO
4 ARAYEKYİ // 2
2.3 // 1
2.1.5.11.12.9
2.5.13.14.10 // 6.8.7

25.2 TL // 120.96 TL 

1 yorum:

Blogger tarafından desteklenmektedir.