08 Eylül Mahmut Özer Ankara At Yarışı Tahminleri


Son koşusunda ikinci olurken çok iyi bir grubu geçen Doyoun Hearted eski formuna dönmüş gibi görünüyor. Grubun uygunluğuyla kuponlara favori olarak yazılmalı. Son üçüncülüğüne göre daha düşük bir kiloyla koşacak olan ve o günkü durumunu beğendiğim Deucalion da bugün birincilik için şanslı gördüğüm atlar arasında ön sıralarda yer alıyor. Son koşularındaki performansıyla dikkat çekmeyi başaran Talia Hanım, iki koşu öncesi sert grupta üçüncü olup kendini unutturan ekürili Canpetek ve şu aralar kıpırdanmakla birlikte sürprizi seven jokeyiyle Duke Prospero'yla bu ayağı kapatacağım.

Daha önce Yıldırım Beyazıd Koşusu'nu bir defa ve bugünkü jokeyi Uğur Polat'la kazanan Hot Chocolate bu koşuya 23 / 35 ve 1.02 gibi çok iyi galoplarla hazırlanmış. Koşuda süratli atların bulunması da ön tarafta bir çekişme yaşanacağını gösteriyor. Temponun böyle yükseldiği yarışlarda her daim şanslı olan safkan benim ilk atım. Bu sezon namağlup olan ve çok güçlü bir at olduğunu defalarca ispatlayan Good Curry de bu koşunun olmazsa olmaz ismidir. Son kazandığı yarışta adeta kanatlanan Cooger da eküri avantajıyla mutlaka kuponlardaki yerini almalı.

Grup 1 Karayel Koşusu'nda sürpriz yaparak kazanan Padre Padrone koştukça daha da iyi yerlere gelecek gibi duruyor. Bu yarış için jokeyi Gökhan Kocakaya'nın da itinayla hazırladığı safkan İstanbul'daki son galobunda 1.01 rahat yapmış. Bugün de en şanslı at konumunda. Bursa'daki kazandığı yarışı çok beğendiğim Angel Of Death da kardeşi Angel Horse gibi grup koşulardaki yerini alacağa benziyor. Bugün üst üste üçüncü kez kazanmak için mücadele edecek olan tayı ben de şanslı buluyorum. İyi orjiniyle ilk koşusunda Bursa'da çok iyi bir derece yapıp kazanan The Difference hazırlıklarını da orada ve uzun galoplarla tamamladı. Bugün onun da gerçek gücünü görme imkanımız olacak. Son olarak jokeyi Selim Kaya'nın tercih ettiği ve 25 / 51 çok rahat galobuyla bu koşuya gelen Tay Deneme Koşusu dördüncüsü Sky Moon'u yazıp koşunun neticesini beklemeyi düşünüyorum.

Nisan ayından beri Ankara'da dört defa kazanırken katıldığı koşularda sadece bir kere tabelaya giremeyen Zehir Hafiye son iki yarışında Kocaeli ve İstanbul'da başarısız oldu. Şimdi tekrar sevdiği Ankara pistinde ve daha önce birçoğunu geçtiği atlarla koşacak. Hem kaçarak hem de bekleyerek koşu kazanabilen Zehir Hafiye'nin bugün Batınhan ve Buzul gibi önde gitmeyi seven rakiplerinin arasında ön gruba çok fazla dahil olmayıp sonlardaki ataklarıyla kazanmasını bekliyorum. Bugün için günün bankosu olarak yazacağım. 

EDİTÖR: Bugünkü tay analizlerini yazarımız Kara Kamçı'nın tahminlerinin içerisinde bulabilirsiniz. Sitemize destek vermeyi unutmadığınız için teşekkür ederiz. 

KARA KAMÇI ANKARA TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

REKLAM


Mahmut Özer Ankara At Yarışı Tahminleri 

6.7.8.2.4
1.8.2.10.3
4.3.2
3.1.5.4
8.6.2.7.5.3.1
8 ZEHİR HAFİYE BANKO

25.2 TL // 147 TL 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.