08 Eylül Kara Kamçı Ankara At Yarışı TahminleriGünün 1.Koşusu

3-İZBIRAKAN Anne Bebek Cafe Grup-1 Dişi Tay Deneme koşusu galibidir. Anne kardeşlerin den Skyy Inn yarış hayatın da elde ettiği üç birinciliği Şanlıurfa kumunda elde ederken, tam kardeşi Ezberbozan ise beş birinciliğini kum pistte gerçekleştiren diğer isimdir. Kısa işini 400'ü 24.5 rahat ile geçip, uzun işinde ise 1000'i 1.03 yapan tay ilk atımdır.

6-THE BLACK STALLLION Anne Demeter yarış hayatında katıldığı üç, anne kardeşleri Esgold dokuz, diğer anne kardeşi The Red stallıon ise üç koşuda vasatın üzerine çıkamamışlardır. Yaklaşık bir buçuk aydır idmanlarını düzenli olarak sürdürüp, son dört çalışmasını yaptırdığı bugünkü binicisi M.Bayır ile son galobunu 600'ü 39, 400'ü 26 ile geçen tayın, pişkinliğini göz önünde  bulundurarak ikinci sırada şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum.


5-STEEL MATADOR Anne Pasifika'nın ilk temsilcisi Pasifika ise kum çim ayırt etmeden başarılı yarışlarını izlediğimiz ve 1 milyonun üzerinde kazanç elde eden bir isimdi. Ayrıca yarış hayatına üç defa 1400 çim koşularında GRUP koşu sığdıran Lion Wind ile de anne kardeşi. 1000'i 1.06, 400'ü 25.9 ile geçtiği işi de tatminkar olan tay şanslı isimlerdendir.


4-RONESANS Türkiye'de henüz koşan bir kardeşi bulunmuyor. Arslan Birdal'ın özel olarak ilgilenip hazırladığı tay, sırasıyla 1000'i 1.06, 400'ü 26, 800'ü 51, 400'ü 25 rahat galopları ve formda jokeyiyle kuponlarda bulunması gereken isimdir. 

8-POPPY Orjin olarak hem uzun hem de kısa mesafeye daha yatkın olan kısrağın, anne kardeşleri üç uzun bir kısa mesafeli çim birinciliği bulunan Nurhanbey, 1400 çim Grup-2 Peri Bacaları koşusu galibi ve II.Kraliçe Elizabeth koşusu ikincisi Ezsalvador'dur. Son çalışmasını 1000'i 1.05, 400'ü 27 çalışarak tamamlamış olsa da Populer Deman temsilcisi olmasından dolayı en azın dan sürpriz de yer verilebilir.


1-FREE RUNNER Baba Hakeem şuana kadar pek etkili bir tray sahalarımıza veremedi. Anne Gülseç'in ise Bursa pistin de iki kum birinciliği bulunuyor. Daha sonra ki koşularının tamamı doğu illerinde. Free Runner'in anne kardeşleri, Smarty Rose, Albertus ve Wın Rıver Gırl düzenli olarak koşulara katılamamış isimlerdir. Son galobunu 1000'i 1.02, 400'ü 25 çalışarak ile tamamlayan isim çok sürpriz de yeri olanlar değerlendirebilirler.

7-KENT MARAŞ Anne Günizi yarış hayatında katıldığı yedi koşudan sadece bir defa tabela çıkartmış bir isim. Günizi'nin anne kardeşlerine baktığım zaman, Kıng Plaseure, Trendsetter, Prens Hector, Gürsoy ve Gürsoyhan kum pistte etkili olabilmiş isimler. Sadece Gürsoyhan İzmir pistin de bir defa Gr-2 çim yarışından galibiyetle ayrılmıştır. Baba Zanjero çim ve kum pistte zaman zaman etkili olan isimlerin temsilcisidir. Daha çok kum pistte şans verilmesi gerektiğini düşündüğüm tayın son işi 600'ü 38, 400'ü 25 rahat.

2-GOOD MAN Anne Fleetıng Mırage aygırlık görevi üstlenirken, sahaya verdiği şuana kadar koşu görmüş tek temsilcisi Zegna katıldığı yedi koşudan bir kum birinciliği çıkarmıştır. Uzun zamandır sahada olmayan tayın en azından bir koşu görmelidir diye kanaat getirdim.

Günün 2.Koşusu

TAMBORA Uygun rakipleri bulan ve son iki yarışı grup için yeterli olan safkan,iki koşu önce ikinci olurken Oneandonly'e geçilmiş, Misae ve Dedemşah gibi isimleri de geride bırakmıştı. Bugün uygun rakipleri bulan ve 1000'i 1.04, 400'ü 24.6 rahat işi de yeterli isim  bankomdur.

GÜNÜN 3.KOŞUSU 

HAFO Startta kalma problemi olduğundan dolayı mesafe uzadıkça daha etkili yarışlarını izlediğimiz safkan, bu yıl içerisinde düzenlenen Nene Hatun ve Özdemir Atman koşularından üçüncü olarak ayrıldı. Üç koşu önce ise bu pistte 2220 çim de Made İn Foça arkası ikinci oldu. Biraz sık koşturulan kısrak bundan etkilenmez ise M.İ. Foça'dan rövanşı alabilir.

MADE İN FOÇA Son iki yarışı çok farklı olan safkan, birisin de ise en ciddi rakibi Hafo'yu geri de bıraktı. Son koşusunu ise kendinden yaşça büyük rakipleri kısa mücadelenin ardına geride bırakmıştı. Hafifg kilo ile yaptığı son işin de 800'ü 49, 400'ü 24 rahat yapan isim yeniden kazanabilir.

PEARL GEM Son koşusunda daha uygun rakipleri arasında favori çıkıp kötü koşan safkanın hazırlıkları iyi sayılır. 1000'i 1.04, 400'ü 25 rahat, 600'ü 36, 400'ü 24 rahat işleri ve hafif kilosuyla sürprize imza atabilir. 

Günün 4.Koşusu

8-SPRİNG Lion Heart-Alaz temsilcisinin tayının orjini ve hazırlıkları çok dikkat çekici. Anne Alaz Kısa vadeli koşular da 1200 ve 1600 çim-kum mesafeleri arasında birincilikleri bulunan bir isim. Ayrıca Lady Wıllpover temsilcisi olmasıyla birlikte, dokuz grup koşu galibiyeti bulunan yakından bildiğimiz Adonise, daha çok kum pistte şansınız deneyen Adonisim ve yarış hayatına iyi başlayıp bir defa Gr-3 koşu galibiyeti bulunan Salamis ile kardeş. Düzenli olarak çok iyi hazırlıklar yapan isim, son işin de 1000'i 1.03, 800'ü 49.7, 400'ü 24.8 rahat işiyle birinciliğe en yakın isimdir.

1-KHAL DROGO Deha Classıcal Gırl temsilcisinin tayının baba kardeşlerin den bugüne kadar piste çıkan altı isim bulunuyor. ve bir tanesi iki gün önce İzmir kumun da kazanan Jacobin. Biçeroğlu'sa Kocaeli kumun da bir yarış kazanmış. Anne C.Gırl Grup-2 KKTC koşusu galibidir. Temsilcisi Hamarat iki kum, iki çim yarışı olmak üzere dört defa kısa mesafeli yarışlarda çizgiyi önde geçmiştir.Yine düzenli hazırlanan tayların başında gelen isim, 600'ü 38, 400'ü 25 rahat galobuyla ikinci şanslı isimdir.

2-KURT DEDEM Invıcıble Son şuana kadar kendisi gibi etkili bir isimi sahaya vermiş değil. Yarış kazanan iki temsilcisi Reflex ve Stıngıng Strokes'tir. Anne Mia Bella yarış hayatı boyunca katıldığı sekiz koşusunda bir tabela dahi çıkartamazken, kardeşlerin den sadece Full Tıme Tradegy çim pistte etkili olmuştur. On gün için de yaptığı hazırlıklarını 1000'i 1.02, 800'ü 51, 600'ü 37.5, 400'ü 24.7 rahat şeklinde sıralamasıyla koşunun üçüncü şanslı ismidir.

7-NAVAGİO Kahraman ekürisinin bir diğer kaliteli ismi olan İmpusilve ile anne kardeşi olan tayın diğer kardeşi ise bu pistte zaman zaman etkili olabilen Albany'dir. Baba kan hattın dan biraz daha kum piste yatkın olmuş olsa da son işini birlikte gerçekleştirdiği binicisi Burhan Kılınç ile 600'ü 40, 4002ü 25 çok rahat yapan isim şanslı olabilir.

6-DAMON Kurtiniadis -Ohıogozaımas temsilcisinin tayının Annesi kısa mesafeli çim yarışların da zaman zaman dtkili olmuş bir isimdir. Grup koşularda ki deneyimleri başarısız olmuş olsa da yalnızca İzmir'de katıldığı A3-ARTEMİS koşusundan ikincilik çıkarmayı başarmıştır. Bir süre ara verdikten sonra yeniden çalışmalarına hız kazandırıp, 600'ü 38, 400'ü 25 rahat işiyle etkili olabilir.

5-THE RED SEA Hakeem-Gıkga eşleşmesinin tayı, anne kan hattın dan  kum pistte çok etkili koşularına şahit olduğumuz Cash Akçe ile bir.Anne Gıkga ve anne kardeşi Kaımos vasatın üzerine çıkamamış isimler. Son iki işin de biraz kıpırdayan isimin galobu 1000'i 1.05, 400'ü 26 rahat.


3-LAPREGRİNA Baba Gazi şampiyonu Miramis, Anne Uysal ise katıldığı yedi koşusunda tabela yapamamış bir isim. Fakat Uysal, Wıctory Demo temsilcisi olmasından dolayı, Gr-1 kısrak koşusu galibi Airborn ve kum pistte mesafe ayırt etmeden bir çok birincilikleri bulunan Royal Vıctory ile kardeş. Ben bu tayın daha çok uzun mesafe de etkili olacağını düşünüyorum. Son galobuysa 1000'i 1.05, 400'ü 25 rahat.


4-SALENTO Utopya-Azimli Kız eşleşmesinin tayının anne kardeşlerin den Ugamba vasat yarış hayatına sahiptir. Anne Azimli Kız katıldığı altı koşudan 1300 çim de bir birincilik çıkarmış bir isim. Ayrıca kaliteli Boğaziçi ile kardeştir. En azından bir yarış görmesine kanaat getirdiğim tayın son galobu 1000'i 1.05, 400'ü 26 rahat.

GÜNÜN 5.KOŞUSU

BRACCIOFERO Uzun aradan sonra yeniden toparlanarak son yarışından ikincilik çıkartan safkanın genel durumunu da değerlendirecek olursak beş gün önce 800'ü 50, 400'ü 25 rahat, iki gün önce ise 600'ü 37, 400'ü 24.5 rahat galoplarıyla son yarışına oranla daha hazır durumuyla ilk atımdır.

DEUCALİON (62) KG ile start aldığı koşuda Braccıofero'nun  boyun farkı ile geride bıraktığı ve üçüncülükte kalan safkan, uygunlaşan kilosu, fazla sıkıştırılma dan yaptığı 1000'i 1.08, 400'ü 26.7 rahat galobuyla ikinci şanslı isimdir.


INSOMANIA Kazandığı iki koşuda bugünkü rakiplerini geride bırakıp, üç kötü yarış sonrası Kocaeli pistin de yeniden ikinci olarak toparlanan kısrak, 600'ü 27.4, 400'ü 24 rahat işi ve sert jokeyiyle öne erken düşebilirse düzlükte rakiplerine üstünlük kurabilir.

TALİA HANIM Kazandığı yarışının ardından formunu aynı şekil de koruyup, sadece bir defa piste çıkarak gerçekleştirdiği işini 1000'i 1.02, 400'ü 25 rahat ile geçen isim yeniden şanslı olabilir.

FOREST EAGLE Son koşularını sürekli uzun mesafeli kum yarışlarında koşan safkanın, bu pistte beş ay önce bir tane 1400 kum birinciliği bulunuyor. Önde numarayı almayı seven ekürisi Canpetek'in tempoyu biraz yukarılara çekmesi durumun da yeniden kazanacak şartları kendisine bulabilir.GÜNÜN 6.KOŞUSU

Koşuyu tümden ele aldığımız da Cooger'in son koşusunda ki görüntüsünü görünce rakiplerinin bir adım önünde olduğunu düşünüyorum. Burada Ekürisi Mc Gregor'un fedai koşacak olup, öne erken düşeceğini ve Good Curry'e baskı uygulayacağını varsayıyorum. Ama Mc Gregor bunda ne kadar başarılı olacak oda şüpheli. Ayrıca Cerastes'in de önde gitmeyi sevmesi artı olarak değerlendirilebilir. Uzayan mesafenin kendisi için avantaj olduğunu düşündüğüm den Cooger ilk atımdır. Önde prese maruz kalmaz Good Curry, yaşı ilerlemesine rağmen Hot Chocolatte, yine yarış süratlenirse şanslı olabilecek bir başka isim Kinowa, iki ay ara verip İstanbul'da iç pistte 1200'ü 1.15, 1000'i 1.03, 400'ü 25 rahat işiyle Rebell Yell sırasıyla tuttuğum isimlerdir. 

GÜNÜN 7.KOŞUSU 

PADRE PADRENO Grup-1 Karayel koşusunda daha hazır ve ciddi rakipleri geride bıraktığını düşündüğüm safkan, koşuyu en geride takip ederek attı sprint ile annesi Şampiyon Ribella'yı andırmıştı. Piste de çabucak uyum sağlayıp, İstanbul'da 1000'i 1.01, 400'ü 23 rahat işinin sonların da akıcı görüntüsü ve uygunlaşan rakipleri yanında günün ikinci bankosudur. 

GÜNÜN 8.KOŞUSU 

KILAVUZAGASI ara'dakatıldığı koşularına baktığımız da önde numarayı alarak kendi temposunda götürdüğü koşular da sonunu getiremeyen safkan, daha ciddi rakipler ile mücadele etmişti. Bir aylık dinlenme süreci içerisinde aralıklı olarak piste çıkan ve son işin de 1000'i 1.10, 400'ü 28.8 rahat ile tamamlayan isim bugün beyaz bayrak ayna yapabilir. 

KAPIDAĞ Yarış hayatı boyunca gördüğü sadece bir tek kum yarışı bulunan tay, çim pistte kendi gücünde etkili olurken, son iki yarışında ise fazla varlık gösteremedi. Beş gün önce 600'ü 42.8, 400'ü 28, iki gün önce 800'ü 56, 600'ü 41,5, 400'ü 27.5 işi yeterli olan tay ikinci şanslı isimdir. 

CAN BANU Kocaeli pistinde bugüne kadar iki koşu kazanan tayın bu pistte ise bir ikincilik ve bir dördüncülüğü mevcut. 600'ü 42 ile geçtiği çalışmasın da formunu muhafaza ederken, favorinin eksik koşması halinde devreye girecek isimlerdendir.  

EFİL EFİL kötü yarışlarının ardından son yarışında tabelanın dibinde bitirerek yeniden toparlanan tay, kötü koştuğu kum piste rağmen son çalışmaların da özel olarak ilgilendiği jokeyi Nurettin Şen ile 800'ü 56, 400'ü 28 işini koşuya yansıtabilirse şanslı olabilir. 

GÜNÜN 9.KOŞUSU 

HÜMASULTAN Bu pistte art arda üç birincilik alırken rakiplerinin bir çoğunu geride bırakan safkanın, son iki yarışı zorlu rakipler ve birisi çimdi. Yeniden bulduğu uygun rakipleri yanında stiline uygun jokeyi Kocakaya ve 600'ü 43.5, 400'ü 28 rahat galobuyla kazanmaya en yakın isimdir. 

PRENSES ASLI Orta mesafeli de kazandığı iki yarışının ardından KV-6 ve A3-MENCULE koşuların dan ikincilik ve üçüncülük çıkartan safkan, Kocaeli'de katıldığı son yarışında ise beklentilerin çok altında kalmıştı. Yarış için piste çıkarak yaptığı hazırlığını uzun tutan kısrak, 1000'i 1.14, 800'ü 58, 400'ü 28.5 çok rahat işiyle birlikte ikinci şanslı isimdir. 

BATINHAN Önde numarayı aldığı koşular da farklı neticeler alarak zaman zaman sürprize imza atan safkan, iki defa piste çıkarak yaptığı galopların da 1000'i 1.15 rahat, 600'ü 44, 400'ü 28.5 çok rahat ile geçti. Bugün önde rahatsız eden olmazsa günün sürprizini gerçekleştirebilir. 

NOT; Değerli dostlar sitemizin sizlerin reklam tıklamaları ile yayın hayatına devam ettiğini lütfen aklınızdan çıkarmayın. Bu sebeple virüs olduğu korkusuyla kullandığınız engelleyici uygulamaları kapatmanızı rica ediyoruz. Böylelikle sizlere uygun reklamların sunulmasına izin vererek ilginizi çekenleri değerlendirebilirsiniz. 

REKLAM


1.ALTILI GANYAN ŞABLONUM

3.6.5.4.8
1-TAMBORA
2.1//6
8.1.2//7.6
9.8.7.2.6
2.3.4.5.7

42//131TL

2.ALTILI GANYAN ŞABLONUM

8.1.2.7.6
9.8.7.2.6
2.3.4.5.7
3-PADRE PADRONE
8.2.7.6
5.3.6

105 TL BOL ŞANS.

4 yorum:

 1. Hocam öncelikle ayrıntılı yorumlarınız , başarılı tahminleriniz için teşekkür ederim.
  Bir konu kafama çok takılıyor, 'galoplar'.
  Örn. yukarıda bahsettiğiniz bir atı ele alalım.
  1. koşuda (1) numaralı at FIRE RUNNER için
  "... Son galobunu 1000'i 1.02, 400'ü 25 çalışarak ile tamamlayan isim çok sürpriz de yeri olanlar değerlendirebilirler. " demişsiniz.
  Sitenizde yer alan galop tablosunda ise,
  1000 i 1.02,3 400 ü 25 Rahat yapmış olarak görünüyor. Hatta yorumunuzu yayınladığınız
  anda ayın 6'sına ait 400 ü 23.9 Rahat yaptığı son galobunu da görüyoruz.
  Gözünüzden mi kaçtı yoksa elinizde çok daha güvenilir galop ölçümleri mi var?
  Zira sizin belirttiğiniz galop ölçümlerini bir başka sitede aynen gördüm.
  Bu galop ölçümlerinin belli bir standartı yok mu?
  Vakit ayırıp cevaplarsanız sevinirim, başarılı çalışmalarınızın devamını diliyorum, iyi geceler.

  YanıtlaSil
 2. 6 koşuda rebel yel gecilmez

  YanıtlaSil
 3. Altıncı koşuda rebel yel gecilmez

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Kral tek aticam son ayagi yorumunu gordum aklim karisti 😃

   Sil

Blogger tarafından desteklenmektedir.