07 Eylül Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

GİZLİ EKÜRİ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ


Günün ilk ayağında her mesafede başarılı yarışlara imza atan ve bu binicisi ile daha önce birinciliği de bulunan Speedy Gunner yaklaşık 10 aylık kazanma orucunu bugün bozabilir. Uzun süredir Nuri Şölen idaresinde hazırlanan ve çalışmaları kusursuz görünmekle beraber eksiklerini de gidermiş görünen Yağızınoğlu uzun mesafedeki üçüncü denemesini yapacak. Daha önceki koşularında başarı sağlayamamış olsa da anneden Village Wind ile kardeş olan bu safkanın uygun grupta dinçlikle etkili bir yarış yapması beklenebilir. Bu mesafelerin başarılı isimlerinden biri olan ve yeniden son iki birinciliğini elde ettiği Ayhan Kurşun'a dönen Yiğiter, orjin bakımından beğendiğim ancak düşündüğüm koşuları bir türlü yapamamakla beraber bugüne dek vasat bir görüntü çizen ekürili My Number ve son olarak daha önce iyi sonuçlar elde ettiği jokeyi Uğur Polat'la buluşmakla beraber Ankara'da kazandığı kısa vadeli 8 koşu birinciliğinin ardından Grup 2 mücadelede varlık gösteremeyip son startında da kısa mesafeden etkilenen Ersözlü benim bu ayak için şans vereceğim isimlerdir. Günü ikinci ayağında ise Bursa'da Ulukız, Sanberk ve Aloysha'yı geçerken dikkatimi çeken ve ardından iki kez banko olarak değerlendirmeme rağmen beni yanıltan Maviyasemin üst üste birincilikleri ile kendini bulmuş görünüyor. Son çalışmasını Bursa'da jokeyi Erhan Yavuz idaresinde gerçekleştiren kısrak 27 // 1.09.7 hafif çalışarak galobuyla formunu aynen muhafaza ettiğini gösteriyor. Üçüncü olduğu yarışta düzlüğe çok iyi çıkmasına rağmen anlam veremediğim bir şekilde önünde ilerleyen Emmi'yi bir türlü atlamayan Kızgınöfke bugün kilo avantajını en iyi şekilde değerlendirmeye çalışacaktır. Son koşularında kıpırdanan ve yaklaşık bir yıldır bitiriş çizgisini rakiplerinden önde geçmeyi başaramayan Gezegen, üç yarış önce 17 handikap koşuda bu mesafede Ünalamca, Akçeşme ve Babaseyfi ile dişe diş mücadele ederek 1 boy farkla dördüncülükte kalan Diyarbeyi ve vermiş olduğu uzun araya rağmen hazırlıkları ilgimi çeken Salvo kuponlardaki yerini alması gereken safkanlardır. 

Günün üçüncü ayağında Red Rebel kazanırken Power Love'ın bir boy gerisinde üçüncü olan ve bugünkü rakibi Honey Ryder'ı gerisinde bırakan Altın Kafes yine uygun kilo ile start alacak olmasıyla benim favorim. Sezona büyük bir sürprizle başlayan ve ardından buna denk ya da üst gruplarda iyi neticeler elde eden Honey Ryder, bence grubun en kalite ismi olan Power Love, son ikinciliğinde Mi Bombon'u geçen süratli safkan Pirgos, iyi gruplarda ve uzun mesafede üst üste dört kez piste çıkıp üç defa tabelaya giren ve son birinciliğini elde ettiği mesafeye dönen Cep Durak bu zorlu mücadelede benim şablonumda yer vereceğim kısraklardır. 50 günlük aranın ardından dinçlikle ters bir yarışa imza atabileceğini düşündüğüm Lady Tulpar farklı kurgularda değerlendirilebilir. Ben yerim kalmadığı için yazamadım.

Günün dördüncü ayağı kısa vade 6 mücadelede benim ilk tercihim üst üste birincilikleri ve Ankara'daki dereceli işleriyle Royal Avşar olacak. Son iki koşusunda Özcan Yıldırım idaresinde potoya uzanan safkan bugün binicisi cezalı olduğundan Ayhan Kurşun'la mücadeleye iştirak edecek ancak zaten şimdiye dek katıldığı koşuların yarısında onunla start almıştı. Özellikle son koşusunda Bodyguard Hero'yu mağlup eden safkanın form durumu çok iyi. Ara sonrası üçüncü startında ağır kilosuna rağmen kazanmasını bilen Blue Victory ve Preveze Koşusu'ndaki ikinciliğini tekrarlaması halinde çok şanslı olacağını düşündüğüm Obrada da koşudaki diğer şanslı isimlerdir. 

Günün beşinci ayağında anne hattından ötürü Kutup, Karadalga ve Sarı Yazma ile yakın akrabalığı bulunan Öncüpınar, üst üste birincilikleri ile sorunlarından kurtulduğunu gösterdi ve yeniden güzel bir form tuttu. İstanbul'daki son iki galobu 27.3 // 1.09.5 // 1.40.5 hafif rahat ve 28.2 // 1.10.1 rahat olan kısrak hemcinsleri arasında üst üste üçüncü birinciliğini elde edebilir. İstikrarlı yarışları ile tırnağının ucuna getirildiğini gösteren Fatihingülü, son startında ağır kilo ile dördüncü olan Islah, Mayıs ayından bu yana iştirak ettiği mücadelelerde genel itibariyle istikrarlı olan ve kötü koşmasa da son 1200 metre mesafeli koşusunu ölçü almadığım Asil Rüzgar, takibimdeki bir isim olan Gülücük ve son beşinciliğinde kıpırdanan Okgibi favori safkanın kötü koşması halinde sürprize açık bulduğum koşuda kuponumda işaretleyeceğim safkanlardır. 

İlk startında düzlük üzerinde önü kapanınca iç kulvara kaymak zorunda kalan ve burada dışarıda birbirleriyle mücadele eden rakipleri kadar artıramayan Süper Turbo ikinci startında öne düştü ancak tempoyu çok yükseltince sonlarda geriden gelenlere cevap veremediğini gören jokeyi tarafından rölantiye alınıp koşudan yedinci olarak ayrıldı. Orjin bakımından çim kum ayırt etmeyen bir yapıda olduğunu düşündüğüm safkan üç aylık arasının son bir buçuk aylık dönemini peş peşe gerçekleştirdiği çalışmalarla sürdürüyor ve son kısa ve uzun işleri de hazır olduğunu gösteriyor. Bugün en iç kulvardan koşuya başlayacak olan Süper Turbo'nun yine önde yalnız kalması halinde tempoyu biraz daha hafif tutarak düzlüğe avantajlı çıkacağını ve koşuyu lehine çevireceğini düşünüyorum. Aksi bir senaryoda ise ilk startında bekleme yapabildiğini de göstermiş olan tayın bugün denk grupta koşudan birincilikle ayrılmasını bekliyor ve günün bankosu olarak öneriyorum.

Değerli dostlar, bugün İstanbul'un ters sonuçlara gebe olduğuna inanıyorum. Bu yüzden şans verdiğim tüm safkanlar hakkında kısa veya uzun yorumlarda bulundum. Sitemizi desteklemeyi unutmazsanız, memnun olurum.

Şansınız bol, bahtınız açık olsun.

BURSA AT YARIŞI TAHMİNLERİ İÇİN TIKLAYINIZ

REKLAM


Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

2.3.4.8.1
3.10.7 // 9.11
7.6.1.2.3
2.3 // 1
1.4.3.2 // 10.11
7 SUPER TURBO BANKO 

42 TL // 157.5 TL 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.