Günün Galopları25 MART

ŞANLIURFA AT YARIŞI GALOPLARI

26 MART


Günün galopları sayfamız artık yeni hali ile kullanıcılarımızın hizmetinde. Sürekli güncellenen ve en son çalışmaların yayınlandığı içeriğimizi tercih eden tüm yarış sever dostlarımıza teşekkür ediyoruz. Altılı ganyana yeni başlayanlar için günün galopları konusundaki detaylı açıklamamız fotoğrafın altında yer almaktadır. İyi çalışmalarGalop Nedir?

Galop; Fransızca ''gallop'' kelimesinden dilimize geçmiştir ve hızlı ya da dört nala giden at anlamındadır. Daha sonraları atların yarışlara hazırlanırken yaptıkları çalışmalarda elde ettikleri derece olarak kullanılmaya başlamıştır. Yarış atlarının galop programları antrenörler tarafından belirlenmektedir.

Günün galobu; bir programda koşacak olan atların o koşu öncesi dönemde idman pistinde sergiledikleri performansları deatylı olarak gösterir. 

Sprint ve Galop Arasındaki Fark

Aslına bakarsanız, bu iki kelime arasında kullanım bakımından bir fark bulunmuyor. Sadece teknik anlamda bir ayrılık var, ki o da sahada kullanıldığı biçimiyle. Sprint, safkanların hazırlıkları esnasında yaptığı ve genellikle 800 metre mesafeye kadar olan çalışmalar iken galop daha üstü mesafeler için kullanılmaktadır. Ancak yarış severe soracak olursanız; hepsi galoptur. Bugün bir ganyan bayine girdiğinizde sprint terimini kullanan kişi sayısı neredeyse yoktur. Aynı zamanda kısa iş ve uzun iş olarak da nitelendirilmektedirler.


Rahat, Çok Rahat Ne Anlama Gelir?

At yarışı galoplarını incelerken genellikle karşımıza R ve ÇR gibi kısaltmalar çıkar. Bunlar rahat ve çok rahat şekilde sonuçlanan hazırlıkları göstermektedir ve saatçiler tarafından değerlendirilmektedir. 

Çalışarak ve Hafif Çalışarak Ne Demek?

Adından da anlaşılacağı üzere burada önemli olan idman sırasında binicinin ne kadar efor sarf ettiği ve kamçı kullanıp kullanmadığıdır. Eğer hafif teşviklerle günün galobunu tamamladıysa bu hafif çalışarak, yoğun bir çaba gösterdiyse de çalışarak olarak kayıtlara geçmektedir.
Çullu Çalışma Nedir?

Çullu çalışma; atların ilgilileri ve antrenörler tarafından pek fazla tercih edilmeyen bir yöntemdir. Bunun ata bir zararı olmamakla beraber çoğunlukla ilaç tedavisi uygulanan ya da kilo fazlası olan atların ter atması için uygulandığı söylenebilir.

Kenter Nedir?

Kenter; bir yarış atının herhangi bir teşvik olmadan kendi halinde tamamladığı galop türüdür. Bir yarış atı sahaya geldiğinde ilk olarak kenterlerle çalışmalarına başlar. Sonrasında kısa işler ve nihayetinde uzun galoplar bunu takip eder. Hali hazırda koşan atlarda ise kenter kullanıldığı dönemler özeldir. 

* Eğer bir safkan çok sık koşuyorsa, iki yarış arası kenter yapabilir.
* Uzun aradan çıkan safkanlar da bu yolla hazırlıklarına başlar.

* Tendon gibi sakatlığı bulunan ve mevcutta yarışlara iştirak eden atların da kenter yaptığı görülür. Bu atların galop tabloları incelendiğinde çok uzun zamandır veri girilmediğini görebilirsiniz. Örnek olarak; üst üste iki yarış kazanan ve 21 Şubat 2019 tarihinde koşacak olan Ünlüoğlu isimli safkan gösterilebilir.


Galopları İncelerken Nelere Dikkat Etmeli?

Altılı ganyana hazırlanırken programa deklare olan safkanların belirtildiği bültenlerde koşu detayları ve galop bilgisi en çok bakılan alanlarda. Bu ihtiyaç bizim gibi hizmet sunan web siteleri aracılığı ile de giderilmektedir.

Günün galopları incelenirken dikkat edilmesi gereken başlıca veriler şunlardır:

*  Atın ne sıklıkta çalıştığına bakılmalı.

* Hazırlıklara belirli bir süre ara verilip verilmediği incelenmeli; bu husus önemlidir çünkü aktif koşarken 1 ya da 2 ay hiç çalışmamış atların genel olarak sağlık problemi vardır. 

* Özellikle ilk kez koşacak tayların 1000 metre ve üzeri galobu olup olmadığı da önem arz eden bir faktördür. 

* Atların hangi kiloyla çalıştıkları ve aynı koşuda aynı dereceyi yapan bir başka atın kilosunun karşılaştırılması; yine benzer dereceler yapan safkanların o neticeyi rahat, çok rahat, çalışarak ya da hafif çalışarak mı elde ettiği.

* Sürekli 400, 600 mü yapıyor yoksa arada 800, 1000, 1200 metre işleri de mevcut mu? 

Bazı faktörleri de yukarıdaki başlıklar altında zaten belirtmiştik. Günün galoplarına bakmanızın ardından at yarışları ile ilgili daha çok paylaşım için ana sayfamıza geçiş yapabilirsiniz. İyi çalışmalar dileriz.

Sihirli Kantarma Ailesi.

49 yorum:

 1. hiçmi utanmanız yok sizin 1 sene ve 6 aylık izmir galoplarını veriyorsunuz rezil herifler

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Sayın terbiyeli Uğur Çelebi, İzmir, Kocaeli ve Adana Galopları sitemizde bulunmamaktadır ve yarış severlerin talebi üzerine istatistiki bilgiler olduğu için yayınlanmaktadır. Ücretsiz bir siteye hakaret edecek kadar kaliteli bir insan olduğunuz için ayrıca teşekkür ederiz.

   Sil
  2. sizinde ne kadar kaliteli site olduğunuz belli istatistik bilgi diye yarışseverleri yanıltmayın ben size hakaret etmedim kamu yararına bir iş yapıyorsanız düzgün yapın ozaman o galopları yayınlamayın sitenizide isterseniz paralı yapında millet görsün kaçtane üye alacaksınız eski galoplarıda yok deyin kaldırın ordan...maksadım hakaret değildi işinizi ciddiyetle yapmanızdı...

   Sil
  3. Sitemiz Türkiye'nin en çok ziyaret edilen at yarışı siteleri arasında ilk üçte. Alexa verilerine bakarak teyit edebilirsiniz. Ayrıca blogger teması kullandığımız için bir başka siteden bağlantı vererek bu hizmeti sağlamaya çalışıyoruz. Sizin yaptığınızın tam olarak bir adı var mı diye sözlüğe bakacağız.

   Sil
  4. bakın iyi bakın ayrıca sizin yayınladığınız bilgileride sözlüğe bakınki nasıl bir iş yapmışsınız görürsünüz

   Sil
  5. Çok faydalı bilgiler teşekkürler.

   Sil
  6. istanbul 2ci kolarda eror veroyo niye

   Sil
 2. Internette galop bulmak bu kadar zorlasmisken en azindan ankara bursa istanbul galoplarini sitenizden rahatca inceleyebiliyoruz..tesekkur ederiz

  YanıtlaSil
 3. Arkadaş verilen izmir galoplarda senin dediğin gibi eski tarihli. Adamlar burada yanıltıcı birsey yapmıyor ki. Galop Tarihleri var zaten. Ayrıca sayfayı kalitelu bulmuyirsan ne işin var burda.

  YanıtlaSil
 4. elinize saglık her yonden karsılıksız hizmetiniz memnunıyet verici.bu arada memnun olmayan arkadas parasına kıyıp 3 tl ye at yarısı gazetesi alsın.

  YanıtlaSil
 5. 4.YARIŞ GALOPLARI YOK YANLIŞLIKLA 5 KOSU GALOPLARI GİRİLMİŞ

  YanıtlaSil
 6. Biz siteden memnunuz golaplarin solunda tarihleri var o göre oyna paralı sitelerde bunları bulamazsın.

  YanıtlaSil
 7. Günün istatistik ve galop ları yüklenmemiş bir sorunmu var

  YanıtlaSil
 8. ankara yarışları 5.ayak yanlış girilmiş

  YanıtlaSil
 9. Arkadaşlar,
  Pek çok sitede galoplar bu şekilde, artık bir çok at antrenmanını kendi çiftliklerinde yapiyor. Takip ettiğim siteler içinde en iyi bilgiye buradan ulasiyorum. Emeği geçenlere teşekkür ederim.
  Elestirenker Ücretsiz bir siteden daha fazla ne bekliyorsunuz onu yazın bari

  YanıtlaSil
 10. 1 eylül tarhli Ankara ve İstanbul galopları olsaydı iyi olacaktı

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. İkazınız için teşekkür ederiz. Güncelleme yapıldı ve sizin için bir not bıraktık.

   Sil
 11. Istanbul son ayakta APA AZA ile birlikte çalışan at'ın kim öğrenebilirmiyim. Teşekkürler iyi günler.

  YanıtlaSil
 12. İstanbul 3. Koşu galop hatalı

  YanıtlaSil
 13. Boylesine guzel bir sayfayi bizlere sunmaktan daha guzel ne olabilir ben bu siteden orjin arastirmalari yapiyorum harika bir site begenmeyen neden gelip laf eder anlamiyorum sanki aylik maasa bagladin insanlari terbiyesizlige gerek yok yazarlari 10 numara herseyiyle turkiyenin en iyisi tesekkurler sihirli kantarma 👍🙌

  YanıtlaSil
 14. Kardesim site yonetimi herseyi size sunmaya bilir ucretsiz bir site cok istiyorsaniz detaylari ucretli sitelere abone olun fakat emin olun ki tras ali berber ali olursunuz gazete alin tjk resmi sitesinden inceleyin fakat bu site turkiyenin en iyisi 👍🙌

  YanıtlaSil
 15. Hocam Galoplar için at ismiyle galop arayabileceğimiz bir kısım olsa çok güzel olur. böylece sistemde kayıtlı galoplara programdan bağımsız her an ulaşabiliriz. Yaparsanız da yapmazsanız da teşekkürler. Gerçekten güzel bir site.

  YanıtlaSil
 16. Begenmeyen ziktirsin gitsin ne isiniz var la ozaman burda dal .araklar

  YanıtlaSil
 17. Galoplar neden gincellenmiyor

  YanıtlaSil
 18. At yarışı oynayan bütün arkadaşlarıma tavsiye ediyorum kaliteli bir site galopları ve tahminleri ücretsiz görebiliyoruz iyi çalışmalar dilerim

  YanıtlaSil
 19. galoplar ikiside şanlı urfa olmuş

  YanıtlaSil
 20. Siszinverceniz galobuda sizede alın bir yerinize sokunnnnn

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. sana sokacaz unknow.kalın gelirse hatırın için ortdan yararız,

   Sil
 21. Kocaeli bilgiler girilmemiş, saygılarımla

  YanıtlaSil
 22. Sitenin amacı belli yarış severlere yardimci olmak niye kötü düşünceler paylasilip yorumlar yaziliyor anlamıyorum üstelik bedava hizmet ne kadar imkanı varsa, ,,sadece bunun karşılığı teşekkür olmalı, ,,,

  YanıtlaSil
 23. Galoplarda bir yalnışlık mı var

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. ne diye bu kadar buradaki verilen galoplara bu kadar takıldı bazı kişiler anlşaşılır gibi değil.bu pek te önemsenecek bir şey değil, altılı oynayan herkesin elinde takip ettiği bir, dergi ,gazetebülteni veya puanlısı vardır,burada verilen galopların faydası yokmu demek istiyorlar acaba? bence epey bir faydası var bunu görebilen için. şahıs hakaret etmedim diyor ancak hiömi utanmanız yok demek hakaret değilde nedir?bende sorarım bu şahısa o halde,SENİN UĞUR ÇELEBİ,SENİN HİÇMİ UTANMAN YOK ÜCRETSİZ BİR SİTENİN ADMİNLERİNE BU SÖZÜ YAZAKRKEN?Sen dergiden takip et,galopları,buradaki galopları es geçersin olur biter,ne diye galoplara taktın?at güzel galop yapar ama yarış saatinde bir du8rum meydana gelir rahatsızlanır ve bunu yansıtamayabilir bunlara fazla takılma,her güzel galop yapan bir At'ın kazanması gibi bir sözkonusu olucak diye bir şey yoktur.belli k, çaylaksın daha "uğur çelebi" önce insan ol .

   Sil
 24. Öncelikle emeğinize yüreğinize sağlık,bunun için teşekkür ederim,değerli bir site,,galoplar bölümünde 31 Ocak 2019 Şanlıurfa proğramında 8.nci koşu bilgileri 6.ncı koşu bilgileri ile 2nci defa sehven yazılmıştır,bilgilerinize sunar,başarılar dilerim.

  YanıtlaSil
 25. Ücretsiz olmasina ragmen her paylasiminiz güze elinize saglik

  YanıtlaSil
 26. KOCAELİ
  1 ayak:2 Tek
  2 Ayak:3-8-12
  3 Ayak:2-4
  4 Ayak:2 Tek
  5 Ayak:1-2-7
  6 Ayak:9-7-3-13-2-8-6

  8,82 kuruş

  YanıtlaSil
 27. KOCAELİ
  1 ayak:2 Tek
  2 Ayak:3-8-12
  3 Ayak:2-4
  4 Ayak:2 Tek
  5 Ayak:1-2-7
  6 Ayak:9-7-3-13-2-8-6

  8,82 kuruş

  YanıtlaSil
 28. arkadaşım saat 8 de galopları kaldırmanın anlamı nedir yaa. bi iş yapıyosunuz faydası yok hiç yayınlamayın o zaman

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Bu geceden itibaren yeni sitemiz yayına giriyor ve artık istediğiniz günün galoplarını dilediğiniz saatte inceleyebileceksiniz. Teşekkür ediyoruz.

   Sil
  2. Kardeşim kolay gelsin bu galoplara ulaşılamıyor.simdiden kolay gelsin iyi caliçalışm emeginize sağlık.

   Sil
 29. La bu galop işini beceremiyorsanız diyin de bülten alalım bi var bi yok

  YanıtlaSil
 30. Noldu bu galoplar neden gozukmuyor

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.