17 Temmuz Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri(TUTTU)Günün 1. Ayağı 

Ara sonrası çıktığı ilk yarışını dinçlikle kazanmasını bilen Wın The West yeterli hazırlıkları sahip olmasıyla birlikte ilk atımdır. Bu sezon tek yarışını bu pistte kazanırken iyi derece çıkartan, altı gün önce İstanbul'da zorlu rakipler arkası üçüncülüğü  üçüncülüğü grup için yeterli olan Botan Vadisi, Eren Efendi ve aralıksız sürdüğü hazırlıklarını son olarak 24.37 rahat ile tamamlayan Ertuğrul zor koşuda sırasıyla şans verdiğim isimler. 

Günün 2. Ayağı

Nezir Family'i son maiden çıktığı koşuda çok beğenmiştim. Düzlükte yarışı kaybedecekmiş gibi göründüğü anda jokeyinin kamçılarına reaksiyon gösterip son 50'de yarışı kopartan safkanın, kısa bir süre dinlendirilip, seri galoplarında sırasıyla 24 rahat, 24.49 rahat, 23.38 ve son kısa işini de 23.6 ile tamamladı. Ankara kumunda bence istikrarlı şekilde hazırlık yapması tayın hazır olduğunun da belirtisi olarak değerlendirilebilir. Kısa vade yarışlarda etkili olabilen rakiplerinin bulunması işini zora soksa da, kazanmasının imkansız olmadığını söyleyebilirim. Bu pistte yaptığı ikincilikleri farklı gruplarda olan Made İn Foça, İstanbul'da gördüğü grup koşuda çok etkisiz görüntü sergiledi. 1000'i 1.04 ile geçtiği galobu sonrası uygun rakipleri arasında birinciliğe ortaktır. Kazandığı uzun mesafeli çim yarışında çok etkili gelerek sonuca varan Vıctory Cry, son koşusunda ise 25 boy startta kalarak şansını kaybetmişti. Yarışın hafiften hızlanması ve sabırlı beklemesi sonucu etkili olabilir. Adana pistinde zaman zaman başarılı olup bir de yarış kazanan Basralı en azından kilo avantajı ve favori olan dişi rakiplerinin arasından sıyrılarak koşunun sürprizine yakın isim olarak göze çarpıyor. Start problemi dolasıyla istediği koşuları bir türlü gerçekleştiremeyen Lıttle Kıng sırasıyla şans verdiğim isimlerdir. 

Günün 3.Ayağı

Uzun zamandır düzenli şekilde hazırlanan tay, Arslan Birdal ve binicisi Burhan Kılınç özel olarak ilgilenmişler. Bir önceki galobunu 800'ü 49.8, 400'ü 23.8, sonrasında ise 800'ü 50, 400'ü 24.4 rahat işleri ile grupta en ön plana çıkan  Apple Jack kuponlara öncelikle yazılmalıdır. Native Khan temsilcilerinin bir çoğu yarış hayatına kazanarak yada çok etkili şekilde başlarken, anne kardeşi olan Kral Ege ise ilk koşusundan galibiyetle ayrılan Sky Moon'un jokeyi Mücahit Bayır ise bu koşuda çoğunlukla iki numarayı çalıştırmasına rağmen tercih hakkını bu  taydan yana kullanmış.  Anne  Pepper Blossom'un, Baba kardeşleri Lurvey, Lıps Arrow ve Survey gibi Türkiye'de Enternasyonel koşularda boy göstermiş isimlerin kan hattından gelen Vıctory Rose farklı orjini ve iyi hazırlıklarıyla bir başka şanslı isimdir. Galdeon ve Bay Patron daha sonraki ihtimaller.

Günün 4.Ayağı

Ulukız bu sene çok farklı koşulara sahip bir isim. Daha önce Ankara'nın kaba kumunda gördüğü tek koşusundan dördüncü olarak ayrılmışlığı var. Sonuçta Kaizbert'ler her pistte olabilecek yeteneğe sahip fakat ben bugün Romeo'nun safkanın ensesine yapışıp viraj da atlamak için tüm gücünü ortaya koyacağını düşünüyorum. Ki Romeo gününde olursa burada ki rakiplerine kolayca hakimiyet kuracak bir isim. Daha önce Cömert çocuk-Artuklu-Selkut gibi kalite isimleri geride bırakmıştı. İlk şans verilmelidir. Son dört koşusunun üçünde Grup-1, birisinde ise Grup-3 koşup sadece bir defa tabelanın son sorasında yer edinen Budunalp, hazırlıklarını ara vermeden burada sürdürdü. Ayın 13'ünde 600'ü 44.7, 400'ü 28.8 çok rahat, iki gün önce 800'ü 55.7, 400'ü 27 rahat galoplar yapan isim önde ki gidişattan faydalanabilirse sürpriz yapabilir. Ankara'da tek katıldığı kum yarışını kazanan Satanhan, starttan normal çıkarsa Çelikkalkan'da koşuya ortak olacaktır. Bu ayağı ben hepsi yapacağım bütçesi dahilinde kupon dolduranlar yorumlardan yola çıkarak sıralamalarını oluşturabilirler. 

Günün 5. Ayağı 

Sürekli daha sert gruplarda alıp bir yarış kazanan, son yarışında üçüncü olduğu koşuda bile Akhun-Alderemin gibi farklı rakipleri geride bırakan Ozanşah, sırasıyla yaptığı galoplarını 1200'ü 1.25, 1000'i 1.10 rahat, 600'ü 41.7, 400'ü 27.7 çok rahat şeklinde tamamladı. Bugün kazanmasını bekliyorum bankomdur. 

Günün Son Ayağı 

Katıldığı uzun mesafeli kum koşularında bu sezon kendiden yaşça büyük ve grupta ki bir çok rakibini geride bırakan Zehir Hafiye, iki gun önce 27.55 rahat galop yaptı.  Son üç yarışını kazanırken, duzlukte çok rahat görüntü sergileyen ve yine yaptığı 28.55 cok rahat işiyle formunu koruduğunu belli eden Huma Sultan ikinci şansli isimdir. Verdiği ara boyunca ciddi hazırlıklara sahip Erboğa, yeniden sevdiği pistte ve denk rakipler arasında start alan Efeberk sırasıyla şans verdiğim isimlerdir. 

Bugün Elazığ tahminimi saat 17:30'da yayınlayacağım.

Not; Sitenizin ayakta kalması ve kalkınması icin reklam tıklamaları konusunda duyarlı davranan yarış sever dostlara teşekkür ederim..

REKLAM

NORMAL ŞABLONUM

2.6.4.5
10.3.4.7.2
1.5.6
1.2.4
5-OZANŞAH

2.1.3.6

50.4 TL BOL ŞANS.

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

2.6.4.5
10.3.4.7.2
1.5.6.3.2
1.2.4.3.5
5-OZANŞAN
2.1.3.6

140 TL BOL ŞANS.4 yorum:

 1. Emeğine yüreğine sağlık kardeşim başarılarının artarak devam etmesini dilerim Ferdi karaca

  YanıtlaSil
 2. değerli yorumların için teşekkürler

  YanıtlaSil
 3. Elinize yureginize saglik tum arkadaslarin sansi acik bahti bol olsun

  YanıtlaSil
 4. İstanbul için teşekürler

  YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.