26 Haziran Gizli Eküri Kocaeli At Yarışı Tahminleri


GİZLİ EKÜRİ KOCAELİ AT YARIŞI TAHMİNLERİ 


2. KOŞU


NEW EPOCH: Bir Mastercrafts Man temsilcisi olan New Epoch uzayan her mesafede daha iyi koşacağını düşünüdüğüm bir isim. Babasının ülkemizdeki tek temsilcisi Great Master'ın 2000 metre ve üstünde sergilediği performansla beraber anne kardeşlerinin de orta ve uzun mesafede daha başarılı olduğunu görüyoruz. Ara sonrası iştirak ettiği üçüncü koşuda maidene veda ederken de uzun mesafe atı olduğunu bizlere gösteren tayın bugün üst üste ikinci birinciliğini almaya yakın olduğunu düşünüyorum. 

BABAROS: Kocaeli'de benzer grubu geçtikten sonra İstanbul'da daha sert rakipler arasında ikincilikte kalan Babaros bu mesafeleri iyi yapan bir safkan olarak göze batıyor. Orjin bakımından her mesafede iyi koşmasını beklediğimi de söylemem gerekiyor. Bugünkü rakiplerine baktığımızda daha önce gerisinde bıraktığı isimleri de görmemiz mümkün. Yarışın da tam istediği gibi çok tempolu geçmeyeceğini düşünüyorum. Düzlük üzerinde yapacağı ataklarla foto finiş çizgisine dek birincilik mücadelesinin içinde kalmaya çalışacaktır. 

3. KOŞU

AKÇEŞME: Son koşularına baktığımızda Yoldaş, Bilbilan, Çelikkalkan vb atlarla mücadele ederek tabela içerisinde iyi yer kaptığını gördüğümüz Akçeşme bu defa dişine göre rakipler arasında, ağır kilo ile ve son birinciliğinde üzerinde bulunan aprantisi Umut Barlık idaresinde koşuya iştirak edecek. Mesafenin kısalığından ötürü fazla kilosunu rakiplerine dağıtabileceğine inandığım safkanı iyi form durumunu göz önünde bulundurarak koşunun favorisi olarak öneriyorum. 

BABALARIN BABASI: Bugün bu safkanın en önemli avantajları kilosu ve ekürisi. Rakipler daha öncekilere göre biraz sert ancak kilo farkları bir denge unsuru olarak öne çıkıyor. Taniyit Ekürisi'nin özellikle Kocaeli'deki performansı da takdire şayan. Böyle bir grupla ilk kez mücadele edecek olsa da şimdiye dek iştirak ettiği koşulardaki istikrarlı durumuyla ön sıralardan şans verilebilir. 

4. KOŞU

HULİN: Başarılı safkan Domaniç ile anneden kardeş olan tayın çim pistte biraz zayıf kaldığı son koşusunu saymazsak performans olarak grubun en iyilerinden biri olduğunu söyleyebiliriz. Bugün yeniden döndüğü Kocaeli kumunda start alacağı bu yarışta kuponlardaki yerini almalıdır. 

ALTINONUR: Kocaeli'deki kum pist performansları çok iyi olan tayın annesi mesafe ve pist ayırmayan özellikte bir kısrak. Şimdiye kadar start alan Toşur - Kan Can San eşleşmelerine baktığımızda da Guti ve Nurca ikilisini görüyoruz. Bu safkanlar da mesafe ve pist ayırt etmeyen yapıda isimler. Bursa pistindeki çim pist yarışını görmezden gelirsek bugünkü rakiplerinden hiçbir eksiği olmadığını da söyleyebiliriz. 

5. KOŞU

EĞİL ATEŞİ: Yarış hayatının ilk startında koşuya önlerde başlayıp bir ara geriye düşen ancak sonlarda yeniden bindirerek üçüncülüğü kurtaran safkan o gün için benim beğenimi kazanan bir görüntüye sahipti. Bugün artan yarış tecrübesi ile daha etkili bir performans sergileyeceğini düşünüyorum. 

6. KOŞU

ŞAHGÖZÜ: Ara sonrası sert grupta beşincilikte kalsa da fena koşmayan safkan yeniden iki ay geri çekildi ve bu defa dengi rakipler arasında bir geri dönüş yapacak. Dinçlikle katılacağı yarışta rakiplerine üstünlük kurarak tatlı bir sürprize imza atabilir. 

DOĞANHİSAR: Kızılhan'la tam kardeş olan safkan orta mesafe birinciliğinin ardından daha yatkın olduğu uzun mesafeye çıkmış durumda. Günün önemli sürprizlerinden birine imza attığında Gergin, Babaların Babası ve Emirsoy'u mağlup eden Doğan Hisar'ın moralli gireceği yarışta ve uzayan mesafede bu rakipleriyle başa baş bir mücadeleye girişebileceğini söylemek mümkün.

7. KOŞU

WARM BLOODED: Son ikinciliğinde 1200 metre kum pistte H17 mücadelede Erendira gibi bir rakibe boyunla geçilen Warm Blooded daha önce de Yıldızhan Star arkası ikinciliğinde bu gruba nazaran daha iyi atları gerisinde bırakmıştı. Goldiniadis ile anneden kardeş olan safkanın kısa mesafede etkisiz kalacağını düşünmüş olsam da bu öngörümü haksız çıkaran koşular yaptı. Bugün daha yatkın olduğuna inandığım orta mesafede son startındaki performansını tekrarlaması halinde koşudan galibiyetle ayrılacaktır. Günün bankosu olarak öneriyorum. 

Ücretsiz siteniz Sihirli Kantarma'ya vermiş olduğunuz desteklerden ötürü teşekkür ediyor ve bol şans diliyorum. 

REKLAM


Gizli Eküri Kocaeli At Yarışı Tahminleri 

7.6.2.3
1.9.8 // 7.2.10
3.1.9.4
3.8 // 2.1.7
10.5.6.9
7 WARM BLOODED BANKO 

30.28 TL // 134.4 TL 

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.