10 Haziran Kara Kamçı İstanbul At Yarışı Tahminleri


Düm Ankara'da günlerdir beşte kalmanın ardından nihayet şansımız yaver gitti ve bulduk. Değerlendiren dostlara hayırlı olsun. Bugün de sürpriz bir isimle sonuca gitmeye çalışacağız. Şimdiden herkese bol şans diliyorum..

SİNYOR ŞAMİL Bu sezon eski görüntüsünden çok uzakta kalan kalite isim dördüncü olduğu yarışından sonra ara verdi. Son iki yarışından önce hiç bir hazırlık yapmadan katıldığı koşularından istediği sonuçları alamadıktan sonra İstanbul'a gelip yaklaşık bir aydır iç pistte fazla sıkıştırılmadığı galopları sonrası eski formunu yakalamış görünüyor. Normal şartlarda bu gruptan çok farklı olduğunu düşündüğüm safkanı düzelen görüntüsü ve süratli rakipleri arasında günün bankosu olarak öneriyorum. 

BAYBAŞKAN Bu sene sık koşan isimlerin başında gelmesine rağmen her koşusunda iddaalı durumda olan safkanın son galobu çok iyiydi. 600'den açılarak yaptığı işini 36//24 ile geçerken binicisi kantarmaya bayağı asılmıştı. Yarışa yansıtması halinde yeniden rakiplerini geride bırakabilir. Geçtiğimiz sene katıldığı KV-8 koşuda Baybaşkan'ı geride bırakan My Bıllıonaıre, son zamanlarda yarış içinde çok sık gördüğümüz 800 ile 1000 arası düşük tempoda gitmez ise kendisine şans yaratabilir..

AGERA Cape Cross-Prıncess Taıse eşleşmesinin tayı oldukça dikkat çeken pedigreye sahip. Ülkemiz de start alan Cape Cross temsilcileri daha çok uzun mesafeli çim yarışlarında etkili olmuştur. Anne Prıncess Taıse ABD'de ilk yarışında maiden dan çıkarken daha sonra gösterdiği sakatlık yüzünden dördüncü yarışından sonra damızlığa ayrılmış. Kısrak babasının Gone West ve Amerika'nın en iyi antrenörlerin den M.Johnston'un olması taya ayrı bir damızlık kariyeri katmış. Cape Cross eşleşmesi de 1600-2100 mesafelerde başarılı bir tay olacağı izlenimi veriyor. Özellikle Aksoy'lar Topaz Stud'u aldıktan sonra yaptıkları yatırımların emeklerini bu sene fazlasıyla aldılar. Bugün tam olarak hazır ise iç kulvar avantajı ve usta jokeyi ile koşudan kazanarak ayrılması normal sonuç olur. Beni tek düşündüren konu mesafe olduğu için yanına bir kaç at yazıp bu ayağı sağlama alacağım. 

DEMİRTURBO İzmir'de binicisi Çetin Ok'a rağmen iki birincilik aldıktan sonra burada ki ilk koşusunda jokeyinin hataları sonucu beşincilikte kalmıştı. Startla öne düşüp rakiplerine kolayca hakim olacak görüntüsü koyan tay, viraj dönülürken sapmış ve düzlük boyunca bu şekilde devam ederek yarışı dış bariyere yakın yerde bitirmişti. Binicisi Kadir Tokaçoğlu'nun stiline uygun olan isim aynı talihsizliği yaşamadığı taktirde çizgiyi önde geçme ihtimali yüksek isimlerin başında geliyor. Katıldığı ilk  maiden koşusunu canlı izlediğim ve farklı eşgali ile ön plana çıkan Derin Mavi iç pistte 600//40, 400//27 rahat galop yaparak koşu hazırlıklarını tamamlarken en ciddi rakip olarak değerlendirilebilir.Son olarak  26//40 yapan Memduhağa küçük ve ölçekli şablonlara yeterli olabilecek son isimdir. 

REKLAM


NORMAL ŞABLONUM

6.7.1.4.5.8.9
7.3.5.1
6-SİNYOR ŞAMİL
1.3.2.5.4
1-AGERA
3.4.10

29.4 TL BOL ŞANS.

ALTILI GANYAN ŞABLONUM


6.7.1.4.5.8.9
7.3.5.1.2.8
6-SİNYOR ŞAMİL
1.3.2.5
1.3.7
3.4.10.15

141 TL BOL ŞANS..


1 yorum:

  1. Basarılarınızın devamını dilerim..emeklerinize sağlık..Kadir gecenizide kutlar hayırlar getirmesini dilerim..

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.