11 Mayıs İstanbul 7. Koşu Tay AnalizleriAKHARMAN: Anne kardeşi Çakırahmet 26 yarışta biri kısa diğeri uzun mesafe sentetik pistte iki birinciliğe sahip. Annesi Gülnar; Uçan, Uçanbey ve Deha ile tam kardeştir. Babası Babanur ise Enderefe, Dedesabri ve Yılmabaşar ile anneden kardeş 

ALGANTAY: Tam kardeşi Aberat'ın 18 koşuda sadece bir birinciliği bulunuyor. Babası Kafkas Şahı şampiyon Kafkaslı'nın tam kardeşidir. Sultansuyu Tarım İşletmeleri tay satışlarından satın alındığı fiyat 60.000 TL. 

BALASAGUN: Annesi Burgazlı hiç start almamış bir kısrak. Sayılı Özgünhan - Bilgin taylarından Şahnahan 7 kez piste çıkmış ve biri orta ikisi uzun mesafe sentetik pistte olmak üzere 3 yarış kazanmıştır. Sultansuyu yetiştirmesi olan tay 120.000 TL bedelle alınmış.

BİCEROĞLU: Annesi Ayperi; Bilgininoğlu, Sibiryalı ve Uçanbilgin ile tam kardeştir. Babası Kocabey ise Deha, Uçan ve Uçanbey ile anneden kardeştir. 

BU: Anne kardeşi Let Of Sor katıldığı 54 yarışta sadece iki birincilik elde edebilmiştir. 

ÇİLLİMENAF: Grup 1 Çanakkale Zaferi Koşusu birincisi Şahinşevket ve iştirak ettiği 135 koşuda 12 birincilik elde eden Yarışalan ile anneden kardeştir. Karacabey'den 80.000 TLye satın alındı.

KARAGÜL BEYİ: Altaha - Caş temsilcisi olan Karagül Beyi'nin anne kardeşi Mercan Gülü kum pistte iki kez yarış kazanmıştır. Çim kum ayırt etmeyeceğini düşünüyoruz.

MAVİMUNGAN: Birçok grup koşuda adından söz ettiren Grup 2 Plevne Koşusu galibi Bayhan ile anneden kardeştir. Karacabey satışlarından 175.000 TLye satın alınmış. 

MİRHANTAY: Anne kardeşi Balıkkaan start aldığı 11 yarışta bir defa foto finiş çizgisini önde geçti.

YOLKIRAN: Tam kardeşi Aldalga kariyeri boyunca iki kez foto finiş çizgisini önde geçebildi. 

SİMLİKIZ: Annesi Kendir, Kaizbert eşleşmelerinden iyi koşan isimler veren Ferdane Kız ile anenden kardeş olan Simlikız bu özelliği ile Kutup, Karadalga ve Sarıyazma ile yakın akraba.

UYSALFİLİZ: Annesi Bekonya, Güntay ile anneden Özhaber ile tam kardeş olan Onurkaan temsilcisi tayın anne kardeşi Vikonya kendi klasında başarılı koşulara imza atıyor. 


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.