03 Mayıs Kara Kamçı Ankara At Yarışı Tahminleri


AFBRİ İlk yarışını çok eksik işlerle katılan tay, yedincilikte kalırken kötü performans sergiledi. Bu hafta hazırlıklarını sıkı tutarken 4 gün önce 24//51 ve dün sabah ayağının tozuyla 12.7 çok rahat kısa işi göz doldururken, Hasafet gibi kaliteli isimin de anneden kardeşi olmasıyla birlikte şans verilmesi gerektiğini düşünüyorum. İlk koşusunda start ile birlikte öne düşüp bir anda 3 boy öne düştükten sonra 200'e kadar götürdüğü liderliği rakibine teslim eden CARA VAGGIO ile Nurettin Şen özel olarak üstüne düşerken ilgilileri tarafından bir sorun yaşamaması için en dış start tercih edilmiş. Bugünde öne erken düşerse koşunun en şanslı ismi olabilir. İlk yarışında fazla sıkıştırılmayan Kanko temsilcisi MAICON son galobunda 24.9 çok rahat yaparken, iyi tay izlenimi veren MISS ECEM sırasıyla şans verdiğim isimlerdir.

KARACAGÜZELİ Son koşusunda çok kötü koşmasına rağmen, önde tempoya çok girecek rakibi olmakla beraber Kocakaya'nın tekrardan tercih etmesi ve son ÇULLU çalışması ile dikkat çeken isime ilk sırada şans verilmelidir. Grupta sprinter iki isimden birisi olarak dikkat çeken bir yarış görüp idmanlarına hız kazandıran CİHANDAR ŞAH, ve verdiği ara sonrası son galobunda 27//40//53 rahat yapan İNANLIM ilk üç sırada şans verdiğim isimlerdir. 

PİRGOS Kısa ve orta mesafe atı gibi görünse de  son koşusunu kolayca kazanan isim geçtiğimiz yıl burada bir çim yarışı kazanmıştı. Çimde iyi performansa sahip rakipleri olsa da kilo avantajını en iyi şekilde kullanacak olan safkan ilk atımdır. JAIYA'ya ayrı bir yer açmak gerekir. Yarış hayatına geç başlayıp son iki koşusunda ikincilikler elde ederek ne kadar kaliteli bir isim olduğunu ortaya koydu. Dylan Thomas temsilcileri Uluslararası koşularda boy gösterirken Ülkemiz'de Pethers Moon GR-2 BOĞAZİÇİ koşusu galibi. Tek kardeşi ise Stallıon Falcon uzun mesafeli çim yarışlarında zaman zaman başarı yakalamış bir isim. İstanbul'da özellikle iç pistte dereceli galopları ve bomboş kilosuyla Jaıya'nın mutlaka kuponlarda olması taraftarıyım. Son koşusunda virajı en geride dönüp düzlükte çok etkili gelerek birinci ile farkı 3 boy kadar indiren, Bugün uzayan mesafede diğer iki rakibinin hata yapmasını bekleyecek olan FASHITIVE bu ayak için yeterli olacaktır. 

İLKAAN İzmir'de sert rakipleriyle mücadele edip yeri geldiğinde Kinova'ya sert rakip olan isim, son iki yarışını daha vasat rakipleri arasında kolayca kazandı. İki sene sonra ilk defa çim piste çıkacak olması düşündürücü olabilir. Fakat yarış yaşamına başladığı ilk yedi koşusunun 5'i grup olmak üzere altı tanesi çimde ve Tay deneme koşusunda ikinci olmuş bir isim. Bugün önde rakiplerinin sert temposundan en iyi şekilde faydalanacağını düşündüğüm safkana kalitesi ve ağır kilosuna rağmen şans verilmesi gerekir diye düşünüyorum. Adana VE istanbul pistinde uzun aradan sonra iki yarış gören MISS HELENI toparlanırken 25//37 rahat galobu ve formda jokeyi ile daha önce sert rakipleri geride bıraktığı sevdiği pistte ikinci şans verdiğim isimdir. Adana pistinde farklı neticelere imza atan Sprinter isim KIZILŞAHİN Ankara'da bugünkü gibi denk rakipleri bulduğu zaman çizgiyi önde geçerken, son çalışmasında da 23.6 rahat galop yaparak tamamladı. Üç isimi ön planda tutuyorum.

COOL PRINCE Rakiplerinin arasından kolayca sıyrılan safkanın son yarışı gayet iyiydi ve uzun mesafede ikincilikte kaldı. Son galobun da 24//37 çok rahat yaparken kusursuz görünen isim uygun rakipleri arasında günün en sağlam bankosudur..

Dostlar; Sitenizin devamlılığı ve ayakta kalması için 1 defa reklamlara tıklayıp destek olabilirsiniz.. Teşekkür ederim, Bol şans..

REKLAM


NORMAL ŞABLONUM

3.1
9.4.2.1.6
8.10.7
1.6.2
4-COOL PRINCE
5.1.3.7.9.8

37.8 TL BOL ŞANS..

ALTILI GANYAN ŞABLONUM

3.1.2.7
9.4.2.1.6.5.7
8.10.7
1.6.2
4-COOL PRINCE
5.1.3.7.9.8.2.12

141 TL BOL ŞANS..Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.