02 Mayıs Foto Finiş İstanbul At Yarışı TahminleriMesafeye çok yatkın olan ŞAHNAHAN son koşusunda aprantisinin yerinde ve zamanında yürümesi sayesinde kazanırken foto finişe de dinç girmişti. Kocakaya gibi usta jokeyinin bulunması rakipleriyle denk kiloda olsa da büyük avantaj olacaktır. Son ikinciliğinden sonra ciddi aşama kaydeden GENÇBERK uzayan mesafede pimi çekilmiş bomba gibi rakiplerini ters köşe yapabilecek kapasiteye sahip bir isim. İdmanların da rahat görüntüler sergileyen AKMAN AGA yazıp bu ayağı geçeceğim. 

Scarface temsilcisi ACHILLES bugün ters bir sonuca imza atması muhtemel bir isim. İdmanlarında çok fit gördüğüm isim değişen jokeyi Ayhan Kurşun ile rakiplerini düzlükte uyutup kazanırsa benim açımdan şaşırılacak bir durum olmayabilir. Ankara'da son koşusunu kazandım derken biraz da erken yürümesinin cezasını çeken RIGHT HUNTER belki farklı bir taktikle sonuca gidebilir. Son üçüncülüğünü çok beğendiğim eşgal olarak da farklı görünen BORN GİFT, uzunda eksik koşarmı derseniz hayır derim çünkü Dedesi şampiyon Trapper olmasından dolayı sürpriz adayımdır. Aksoy harası için bu yıl farklı parantez açılmalı. Hemen hemen tüm taylarında başarı yakalayan ekürinin SHABANDAR isimli safkanını da kuponlarınıza yazmanızı tavsiye ediyorum. Dişiler den seçtiğim SİNSERELLA yazıp bu ayağı da bu şekil geçeceğim.

Khan Of Ghost'un çok önde çıkması bir çok yarış severi tek atmaya yöneltecektir. Ama ben burada taktik savaşının had safhada olacağını düşünüyorum. Son koşusunda numarayı alıp bitiren kaliteli isim bugün ısrarcı olursa zararlı çıkabilir. Çünkü geçen sene bu pistte sert rakiplerini geride bırakan gördüğü yarışı sonrası idmanlarına hız veren STALLION FALCON, numarayı alıp düşük tempoda 800'lere kadar götürebilirse kazanması adına büyük yol kat etmiş olur. Son olarak yaşı ilerlemesine rağmen Kocakaya'nın durduk yere tercih etmeyeceği MARVELOUS IRON ihtimaller çerçevesinde değerlendirilebilir.

Sentetik ve yumuşak kumda daha çok yarış kazanmasına rağmen, bugüne kadar çimde 1 defa çizgiyi önde geçen DERİN SULTAN'a yinede ilk şans vereceğim. Atakan'ın boşuna tercih edileceğini düşünmüyorum. Artı olarak ekürinin de bugün iki atına deklare ve şansı daha çok olan isim Derin Sultan. Zaman zaman ters koşulara imza atan RENGÜL ve kötü performansı sonrası eski görüntüsünden kurtulan VELİ CAN KIZI dün bir arkadaşımdan aldığım bilgiye göre kısa çalışmasında yerinde duramıyormuş ve 14 çok rahat yaparak pisti terk etmiş. 

KARA ŞÖVALYE Kocaeli pistinde ikinci kalırken çok dikkatimi çekmişti ve Antrenör arkadaşlarım çok güçlü fiziğinin olduğunu çim pistte ilk çıkacağı koşuda değerlendirmemi tavsiye etmişlerdi. Araya sentetik kum sıkıştıran safkan Hilaleda gibi klas isimle burun buruna foto finişe girerken bayağı ışık saçmıştı. Bugün öncelikle kuponlarınıza yazabilirsiniz. Şehlevent İstanbul pistinde çok farklı koşan bir isim ve rakiplerinin bir çoğuna  bakıyorum henüz istenilen kıvamda değiller. Furkan Karakurt bu sene şansızlıklar yaşayan bir apranti kardeşimiz bugün eline yüzüne bulaştırmadan temiz binerse kazanması gayet doğal olacaktır. Baltacı tendon sorununu sürekli yaşayıp kalitesini sahaya yansıtmayan ender isimlerden bir tanesi olmasına rağmen son koşusunda azda olsa kıpırdayıp benim dikkatimi çekmişti. Ağır kilosuna rağmen yarışı önlerde kabullendiği zaman farklı neticeler alan AĞACEMAL jokeyi ile birlikte İstanbul'un yolunu tuttu ve kazanmak için geldiklerini açıkça söyleyebilirim. 

İnişli çıkışlı performansına şahit olduğumuz WİNTER GALLOP bir dolu bir boş koşuları sonrası yeniden uygun rakipleri arasında düzlükte sabırlı olabilirse lehine bitecek sonuç çıkabilir. Sentetik dördüncülüğü sonrası yeniden sevdiği çim piste çıkacak olan ÇIĞ ve 1 aylık ara sonrası uzun galoplarını çok beğendiğim AKBÖRÜ kilo avantajı ile birlikte sizlere önereceğim son isimdir..


Foto Finiş İstanbul Tahminleri

4,9,7
1,9,3,10,16
3,6,1
1,3,8
9,4,1,2
2,11,12

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.