28 Nisan Gizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri

GİZLİ EKÜRİ İZMİR AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Her gün iki ayrı programın düzenlendiği ve ortalama 200 atın koştuğu Türkiye'de ne yazık ki yarış galoplarını sağlıklı bir şekilde yayınlayan bir sistem kurulu değil. Yanlış yazanlar, hiç yazmayanlar, kavgalar, tartışmalar derken mağdur olan yarış sever. Bugün İzmir yarış galoplarına ne yazık ki ulaşamadık ve değerlendirmelerimizi de safkanların son performansları ve tayların orjinleri üzerine yaptık. Türkiye Jokey Kulübü'nün bu hususta ivedi bir şekilde atılım gerçekleştirip kendi galop sistemini kurarak resmi siteden yayınlaması gerekiyor. Dilerim yarış severin bu mağduriyeti yakın zamanda giderilir. 

BENLİGÜL: Muhrip, Kışlalı ve Karayama gibi isimlerle anneden kardeş olan tayın  ekürisi Serra Sultan da Düşümdeki ile tam kardeş. Her iki eküri de orjin bakımından iyi duruyor. Zaten bugün Mehmet Kaya'nın Ankara yerine İzmir'i tercih etmesi de burada bir yarışı hedef yaptığı düşüncesini uyandırıyor. Bana en yakın isim olarak iyi ellerde hazırlanan Benligül geldi. 

MUHRİP: Aprantisi Arif Okan Pazar ile 11 kez buluşan ve beş kez sahadan birincilikle ayrılan Muhrip son birinciliğinde daha sert bir grubu gerisinde bırakmıştı. İlerleyen yaşına rağmen başarılı yarışlarına bir yenisini daha eklemeye yakın gördüğüm safkanı favori olarak öneriyorum. 

WRITE TO ELLIE: 6 gün önce İstanbul'da Tatvan İncisi, Miss Helin, Chery Chery Lady, Flashing Girl gibi kalite kısraklar arasında start alan ve sık koşturulmaya alışkın olan Write To Ellie son koşularında bana formunda gelişmeler olduğunu gösterdi. Eski yarışlarını yapmaya yakın gördüğüm kısrağı koşudaki en şanslı isim olarak görüyorum.  

YAZLALI: Bugüne dek kum pistte her mesafeyi başarıyla koşan ve denk gruplarda ağır kilolar altında dahi birincilik ipini göğüslemeyi başaran Yazlalı'nın bir kez daha aynayı rakiplerinden önce görmesini bekliyor ve günün ilk bankosu olarak öneriyorum. 

KARAMIH: Serdümen ile anneden kardeş olan tayın annesi Birgican süratli safkan Embirhan ile anneden kardeş. Karakemal'in de Burkal gibi bir safkanı pistlere kazandırdığını düşünecek olursak bugün birincilik mücadelesinin içinde görmeyi bekleyebiliriz. Onur Şevket İrtiş de bu ekürinin atlarıyla başarı sağlayan bir binici.

BAY SEMİH: Benim orjin bakımından beğendiğim ancak bugüne dek bir türlü düşündüğüm gibi yarışlara imza atamayan Bay Semih kum pistte her mesafede iyi koşmasını beklediğim bir isim ve bugün beklediğim çıkışı yapmak için kendisi gibi istikrarsız isimleri bulmuş görünüyor.

GEÇİT YOK // DEMİRRIFKI: Daha önce benzer grupları gerisinde bırakan Geçit Yok boş kilosunun avantajını iyi değerlendirerek önde kuracağı tempoyla foto finiş çizgisini önde görmeyi deneyecektir. Katıldığı son H17 yarışta Bullet Proof ve Wait For İt gibi isimleri gerisinde bırakmayı başaran Demirrıfkı bir kez daha aynı kilo ve şartlarda koşacak olmasının yanı sıra daha zayıf rakipleri denk getirmiş durumda olmasıyla koşuda öncelik verilmesi gereken isimler arasında gösterilebilir. 

MAVİZAFİR: Bu tip yarışlarda Kaizbert temsilcisi görünce gözler hemen ona doğru kayıyor. Son günlerde dikkatimi çeken bir ayrıntı Kaizbert'in daha iyi orjine sahip dişilerle bir araya getiriliyor olması. Kaizbert - Haberbatur temsilcilerine baktığımızda neredeyse hepsinin iyi yarışlara imza attığını görebiliyoruz. Bunlardan başlıcaları arasında ise Candostum, Mavra, Selçuklubeyi ve Torosdağı gösterilebilir. 

REİSOĞLU: 1500 metre sentetik pistte Akkula, Döver gibi atları gerisinde bırakan sonrasında Grup 2 Mohaç Koşusu'nda bugüne nazaran çok güçlü rakipler arasında 7.likte kalan Reisoğlu'nun kendi ayarındaki rakipleri de uzun ara sonrası piste çıkacaklar. Bugün bu durumu fırsata çevirerek koşuya ağırlığını koyarak birincilikle ayrılmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum. 

BABA MERDAN // OKANDE: Kurtiniadis - Şin orjiniyle bu ve daha uzun mesafe çim yarışları için ışık yakan Baba Merdan ve annesi Nevayin Gazi Şampiyonu Pan River ile anneden kardeş olan Okande ikilisini sürprize açık bu yarışta kuponumda işaretleyip bekleyeceğim. 


REKLAMGizli Eküri İzmir At Yarışı Tahminleri 

9.5.8.7.11
1.5.2.4
10.1 // 2
5 YAZLALI BANKO

6.7.1.5.4.10
3.7.1.5.2
11.9.1.5.3
6.5.11.10.12.8
1 REİSOĞLU BANKO
3.6

1. ALTILI: 126 TL
2. ALTILI: 126 TL
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.