20 Nisan Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri

GİZLİ EKÜRİ İSTANBUL AT YARIŞI TAHMİNLERİ

Günün ilk ayağında kazandığı yarışı yerinde izleme imkanı bulduğum KRALSIN o gün için çok akışlı ve rahattı. Bugün de şampiyon jokeyinin Harunhan yerine onu tercih ediyor olması hem performansından memnun kaldığını hem de formunu aynen muhafaza ettiğini gösteriyor. Daha önce Adana'da Açık 3 yarışta sizlere önererek umut vaat eden bir tay olduğunu belirttiğim ALBERTO, yine Adana'dan geldikten sonra burada bir yarış gören BECERİKLİHAN ve eski formuna dönme sinyalleri veren Grup 3 galibi TOPANGA bu koşu için tercihlerim olacak. 

Budakhan ve Dadaşcan ile tam kardeş olan MİRA MİRA bugün ilk kez piste çıkacak ve üzerinde de Selim Kaya var. Hazırlıklarını İzmir'de sürdüren ve İstanbul'da bir sprint gerçekleştiren kısrağın galoplarında çıkardığı dereceler de rakiplerine nazaran daha etkileyici. Budakhan'ın sentetik pistte 6 birinciliği olduğunu göz önünde bulundurursak bugün pistten birincilikle ayrılma ihtimalinin yüksek olduğunu da söyleyebiliriz. 

Sezonun ilk yarışına İzmir'de çıkan CANKARDEŞLER o gün ne kadar tutuk görünse de ben Halis Karataş'ın safkanı fazla zorlamadığını gördüm. Bursa'da 25.7 // 39.2 R ve 27.8 // 1.10.5 // 1.25 galoplarının yanı sıra İstanbul'da Halis Karataş idaresinde kenter çalışma gerçekleştiren şampiyon safkanın bugün yeniden birincilikle tanışmasını bekliyor ve banko olarak öneriyorum. 

Çalıcıoğlu Ekürisi'ni Arap atlarında başarılı bulduğumu daha önceki tahminlerim arasında belirtmiştim. Bugün JAZİL ilk kez uzun mesafeye çıkacak ancak annesi Adanus ve babası İzbatur her mesafede başarılı olabilen safkanlardı. Çalışmasında da diri ve canlı görünen Jazil'in bugün bu koşunun favorisi olması oldukça normal. Gümbürgümbür ile tam kardeş olan ISLAH daha önce yaşça büyük rakipleri arasında uzun mesafeyi tecrübe etmiş ve üçüncülükte kalmıştı. Bugün az atlı grupta favorinin hatasını kollayacaktır. Son olarak kariyerinin ilk startında birincilik elde ettiği jokeyi Fuat Çakar'la tekrar buluşan ve son çalışmasını da onunla gerçekleştiren ve Kaçın Geliyor ile anneden kardeş olan ATALANTE'nin de tam mesafesinde koşacağını düşünüyorum. İlk kez çıkacağı mesafede farklı bir performans sergileyebilir. 

Bir önceki yarışta start alan Islah gibi şampiyon atlarımızdan Gümbürgümbür'ün tam kardeşi olan BÜYÜKAŞK ilk startındaki performansını sergileyebilirse bugün pistten birincilikle ayrılabilir. Son dönemde hazırlıklarını hız kazandıran ve kısa - uzun çalışmaları dikkat çeken PRINCESS ŞEYMA, annesi Tamgül; Yurdakul, Hakansoylu ve Yolaşan ile anneden kardeş olan ÖZDOĞA, ekürili GÜL VE ATEŞ, son çalışması göze hoş gelen ÇAPKIN KAYA ve ilk startı olmasına karşın annesi Rüzgarın İzi; Elanilim, Azmi Reis ve Reisoğlu'nu veren Ebrar ile anneden kardeş olan BEYZAYAR bu maiden için sizlere tavsiyemdir. 


Günün son ayağına gelecek olursak; idman pistinde beğenimi kazanmakla beraber bu mesafeleri iyi koşan MISTER STORM ve üst üste bir üst grupta mücadelelere girişip bu kez dengi rakipleri bulmakla beraber Mehmet Kaya gibi usta bir jokey idaresinde çalışmalarını tamamlayan KING OF ROCK öncelikli isimlerdir. Geçen yıl aynı kilo ve aynı jokeyi ile daha uzun mesafede kazanmayı başaran BÖRTEÇİNE, hafif kilosu ve mesafe uyumu ile GÜRMAN AĞA ve 3 yaşlılığında sert gruplarda iyi yerlerde bitiren kalite safkan FARİLYALI daha sonraki ihtimallerdir. 
Gizli Eküri İstanbul At Yarışı Tahminleri 

5.2.1.6
9 MİRA MİRA // 12.4.6.2.3
6 CANKARDEŞLER BANKO 
3.2.4
3.8.7.6.4.2
7.2.1.10.9

25.2 TL // 151.2 TL
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.