13 Nisan İstanbul 8.Koşu tay Analizleri
1-DODO 

Eşleşmenin ilk tayı. Baba Pardon mesafe ayırt etmeksizin tam çim atıydı. Henüz sahalara etkili bir temsilci veremezken Anne Smart Red sadece aygırlık grevi üstlenmiştir. Anne kardeşlerinden LİAR birisi çim ve diğer sentetik kum pistte olmak üzere iki birincilik elde ederken, WEST LIFE İstanbul pistinde üç defa çizgiyi önde geçmiştir. 

SON ÇALIŞMASI:İç pist 23//36 Rahat 

2-EMEKYEMEZ 

Eşleşmenin ilk tayı Baba Captan Rıo başarılı bir isimdir ve ülkemizde Kum pistte zaman zaman başarılı olan CAPTAIN PARISS, yarış hayatı boyunca katıldığı dokuz koşunun birisi çim olmak üzere beş defa birincilik elde eden AZKALDI ve piste dört defa çıkıp ikisi GRUP-3 olmak üzere hepsiden birincilik ile ayrılan WORLD POINT gibi isimleri kazandırmıştır. Anne Faıs Rose ise vasat geçen yarış hayatı sonrası, Sahalara verdiği tek isim olan, Ankara pistinde katıldığı ilk üç koşuyu kazanma başarısı gösteren MEMEDİMdir.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 25//52 Rahat 

3-HASKAYA

Ülkemiz de ilk defa UTOPIA temsilcisi olarak sahalara çıkan isim olacak tayın annesi Hızelın Kızı katıldığı 29 koşudan iki birincilik çıkartırken, Diğer temsilcileri İNCİ BONCUK ve KECEY vasatı aşamamışlardır. 

SON ÇALIŞMASI:İç pist 24 Rahat 

4-KAYI OVASI

Pan river temsilcisi safkanın annesi STAR BABY katıldığı dokuz koşunun ikisini 1900 metre çim pistte kazanırken Thunder Bolt temsilcisidir. Anne kardeşlerinden SATISFACTION daha çok uzun mesafeli kum yarışlarında zaman zaman etkili olurken MY REAL STAR ise vasatı aşamamıştır.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 25/52 Çok Rahat

5-PADDY 

Şampiyon Pan River temsilcisi safkanın annesi THE ROADTO VICTORY sekiz koşudan bir birincilik çıkarıtırken Paddy ilk temsilcisi olacaktır..

SON ÇALIŞMASI:İç Pist 25 Rahat

6-REY 

Eşleşmenin ilk tayı Baba Kaneko, Anne Emine Hanım 27 koşudan çim pist yarışlarında 5 birincilik çıkartırken, temsilcisi QUEEN AMİDALA ilk çıktığı beş koşudan galibiyetle ayrılırken 1200-1400 metre çim pist koşularında toplamda 11 defa çizgiyi önde geçmiştir. Diğer temsilcisi QUUEN OF NABO ise dokuz koşuya katılıp hepsinde tabelaya girerken bir defa ise foto finişi önde geçmiştir.

SON ÇALIŞMASI:24//36 Rahat

7-SAFNUR

Eşleşmenin ilk tayı, Baba EL Corredor sadece aygırlık görevi üstlenmiştir. Tek koşan yavrusu HAVAR Şanlıurfa pistinde katıldığı altı koşunun üçünü kazanmıştır. Anne Gülten yirmi iki koşuda altı defa tabela çıkartırken hiç birincilik elde edememiştir. Safnur'un anne kardeşlerinden ALTINKAYA Yalnızca uzun mesafeli kum yarışlarında zaman zaman başarılı olurken,diğer kardeşi Selimbey ise yarış hayatına doğu illerinde devam etmektedir.

SON ÇALIŞMASI:25//38 Rahat

8-SİMAYKOÇ

Eşleşmenin ilk tayı, koşan bir anne kardeşi bulunmuyor. Anne EMİRA ise katıldığı üç koşudan çim pistte bir defa birincilik çıkarmıştır.Baba Mali ise son zamanlarda başarılı olan ZÜMRÜTHAN ve Cihan Pehlivanı gibi isimleri sahalara vermiştir..

SON ÇALIŞMASI:İç pist 25//36 Rahat
Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.