11 Nisan İstanbul 8.Koşu Tay Analizleri

1-CÜRETKAR

YAŞARCIK-NURMELEK Eşleşmenin ilk tayı, Anne Nurmelek katıldığı on yedi kum koşusunda bir defa kum pistte birincilik elde ederken. Cüretkar'ın anne kardeşi Günümüzde koşup başarılı olan kalite isim TRAKYA ATEŞİ'dir. Diğer anne kardeşi CANYOLDAŞ ise kum pistte üç yarış kazırken seri bir isimdir..

SON ÇALIŞMASI:İç pist 27//42 Rahat

2-ÇELİKMAN

KAIZBERT-TOKKIZ Eşleşemeden bugüne kadar üç isim start almıştır. Ana-baba bir kardeşi USAGARA Doğu illerinde yarış yaşamına başlayıp Ankara ve İstanbul pistinde KV yarış galibiyetleri bulunan isimdir. Diğer kardeşi AZELHAN çoğu zaman start problemi ile boğurken zaman zaman başarılı olmuş ve son olarak ise BÜYÜKHAKAN vasatın üzerine çıkamamıştır.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 28 Rahat

3-ÇELİKŞAH

KAZAKBEY-TAŞKÖPRÜ Eşleşeminin ilk tayı, Baba Kazakbey katıldığı üç koşuda tabelaya giremezken heniz koşan ve etkili olan bir tay sahalara vermemiştir. Anne Taşköprü ise Bursa pistinde katıldığı ilk iki çim koşusunda galibiyetle ayrılırken iki yarışta ise tabelaya girememiştir. Ayrıca Faustino ile tam kardeştir. Çelikşah'ın anne kardeşlerinden EMMİ İstanbul pistinde ilk katıldığı dört koşudan üç birincilik çıkartırken daha sonraki yarışların da vasatı aşamamıştır.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 29 Rahat

4-HASTİKOĞULLARI

YAŞARCIK-DENİZYILDIZI Eşleşmenin ilk tayı,Anne Denizyıldız'ı katıldığı on dört koşuda tabelaya dahi girememiştir. Anne kardeşlerinden GÜLERANA yedi koşu kazanırken hepsini de kum pistte elde etmiştir. Baba Yaşarcık ise ŞAHPAZLI ve GARANTİ gibi kum pistte etkili olan isimleri sahaya vermiştir.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 28//56 Rahat 

5-KARADAĞLI

AYABAKAN-KURUŞKIZI Eşleşmenin ilk tayı, Anne Kuruş kızı aygırlık görevi üstlenirken Karadağlı'nın koşan bir anne kardeşi bulunmaktadır. Nasıl performans göstereceğini bizde merak ediyoruz.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 27//41 Rahat

6-SAKALAYDIN

TURBO-ELMASBİKE Ana baba bir kardeşi ELMASINKIZI zaman zaman kısa mesafeli kum koşularında başarılı olmuştur. Diğer anne kardeşi katıldığı sekiz koşudan bir defa çim pistte birincilik çıkartırken, bir defa ise ikincilikte kalmıştır. Anne Elmasbike ise 54 koşudan pist ayırt etmeksizin on yedi birincilik çıkartmıştır:

SON ÇALIŞMASI:26.6 Rahat

7-UNZEN 

KAİZBERT-BAMBİ Ana baba bir kardeşi olup doğu illerinde yarış hayatını sürdüren ve bugüne kadar kısa mesafeli kum koşularında altı birincilik elde AVAN'dır. Diğer tam kardeşi SULH ise katıldığı yedi koşudan bir birincilik çıkartmıştır. Kaizbert temsilcisi olmasından dolayı nasıl bir performans sergileyeceğini bizde merak ediyoruz.

SON ÇALIŞMASI:28//57 Hafif Rahat

8-VEDATAĞA

CAŞ-SARIKIZ Tam kardeşi BURCUSULTAN otuz sekiz koşudan birisi çim olmak üzere dört birincilik çıkartırken vasatı aşamamıştır. Diğer tam kardeşi YİĞİTALTAR iki defa çim pist koşularından galibiyetle ayrılmıştır. Yalnızca anne kardeşleri ASLICEREN-KIRGIZ ve MÜJDENUR vasatı aşamamışlardır.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 27//41 Rahat

9-DERİNDENİZ 

UÇANBEY-İNCİLAY Eşleşmenin ilk tayı, Anne İncilay on yedi koşudan bir defa çim pistte foto finişi önde geçerken,Anne kardeşleri HABERŞAH ve ONURŞAH henüz vasatın üzerine çıkamamışlardır. 

SON ÇALIŞMASI:26.6 Rahat

10-NAZİKKAYA

VAKKAS-DİLGİNAR Eşleşmenin ilk tayı olacak. Baba Vakkas ilk defa pistlere bir isim verirken kendisi çim ve sentetik kum pistte on defa çizgiyi önde geçmiştir. Anne Dilginar ise katıldığı on üç koşuda tabelaya dahi girememiştir. 

SON ÇALIŞMASI:31.45 ÇalışarakHiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.