11 Nisan İstanbul 3.Koşu Tay Analizleri


1-BEKİR

BİLGİN-SÜBEYHİKIZI eşleşmesinin ilk tayı. Bilgin yavruları çim pist ayırt ekmeksizin başarılı sonuçlar elde ederken, Anne Sübeyhikızı Özgün yavrusu olmakla birlikte sadece aygırlık görevi üstlenmiştir.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 28//42 Rahat

2-BİR ÖMÜR

MURATAĞA-YILIŞIK Eşleşmenin ikinci tayı. Daha önce ana-baba bir kardeşi olan EVREŞEN katıldığı dört koşusunda tabelaya dahi girememiştir.Baba kardeşlerinden çim pistte zaman zaman başarılı olmuş ve 403 bin TL kazanç elde etmiş MELOŞ'tur. Anne Yılışık katıldığı yirmi beş koşudan birisi sentetik pist olmak üzere iki birincilik ve dört defa tabela başarısı göstermiştir.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 28//57 Rahat

3-GÖRÜKLE

ANKA-MEBRULE.90 Eşleşmenin ilk tayı olmakla birlikte. Anne kardeşlerinden HANTİGİN koşu hayatı boyunca sekiz çim 1 defa ise 3 defa ise kum pist birinciliği elde etmiştir. Diğer anne kardeşlerinden BÜYÜKBAŞ sadece kum pistte etkili olurken yedi birincilik, ARİNNA ise iki kum iki çim olmak üzere dört birincilik elde etmiştir. Baba Anka'nın ilk koşan tayı. Anka yarış yaşamı boyunca katıldığı 130 koşudan ikisi çim yirmisi ise kum olmak üzere toplamda yirmi iki birincilik elde etmiştir. Nasıl performans göstereceğini bizde merak ediyoruz.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 27//56 Rahat

4-MELİHEFE

ÖZHABER-AYTAŞI Eşleşmenin ilk tayı. Bugüne kadar tek start alan kardeşi olan ARDAHANLI katıldığı tek koşuda tabelaya girememiştir. Anne Aytaşı sadece aygırlık görevi üstlenirken yakın zaman yarış hayatı sonlandırılan HÜSNA ile kardeştir.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 29//55 Çalışarak

5-MEMDUHAĞA

ÖZHABER-CERENİM Eşleşmenin ilk koşacak olan tayı, Anne Cerenim sadece aygırlık görevi üstlenirken, Anne kardeşlerinden günümüzde start alan GÜLFEM değişik illerde birincilikler yapmış bir isimdir. Çim kum ayırt etmeyen orjini ile nasıl performans göstereceğini bizde merak ediyoruz.

SON ÇALIŞMASI:İç pist 28//55 Rahat 

6-ŞENHAN

ALTAHA-SONGÜLHANIM Eşleşmenin ilk tayı, Anne Songülhanım DELİRYÜREK ve ZAMANIN HARİKASI ile kardeştir. Şenhan'ın anne kardeşlerinden KARAMÜHÜR katıldığı yirmi sekiz koşudan bir birincilik çıkartırken vasatı aşamamıştır. Diğer anne kardeşi GURBETÇİLE kırk üç koşudan bir defa kum pistte birincilik çıkarmıştır. 

SON ÇALIŞMASI:İç pist 28//54 Çalışarak

7-ULUBATUR

AĞA KARACA-AHUCAN eşleşmesinin ilk tayı, Ağa Karaca şampiyon bir isimdi. Kum pistte etkili yarışları olan GÖKBAKIR,FRİKYA ve Bürebey gibi isimleri sahaya vermiştir. Anne Ahucan aygırlık görevi üstlenirken, anne kardeşlerinden PÜSKÜLLÜ birisi çim üçü kum olmak üzere dörr yarış kazanırken vasatın üzerine çıkamamıştır. 

SON ÇALIŞMASI:İç pist 27//55 Rahat

8-CANIMBİLSEV

ÖZHABER-ZAHİDEM Eşleşmenin ilk tayı,Anne Zahidem aygırlık görevi üsetlenirken günümüzde doğu illerinde yarış hayatına devam eden seri isim YEŞİLTAŞ il kardeştir. Canımbilsev'in anne kardeşlerinden üç kısa, ikisi uzun olmak üzere İstanbul pistinde beş yarış kazanırken çim-kum ayırt etmemiştir. Diğer anne kardeşleri ENGİNSOY,ZEFİR ve PETEK vasatın üzerine çıkamamışlardır.

SON ÇALIŞMASI:26//1.10 Rahat

9-MERİDYA

UÇANBEY-İKBALİM Eşleşmenin ilk tayı,Uçanbey'in sahada ki en iyi temsilcisi günümüzde koşan ve katıldığı on dokuz koşunun yedisini kum pistte kazanan seri isim MANİDAR'DIR. İkbalim sadece aygırlık görevi üstlenirken,Meridya'nın tek koşan kardeşi henüz vasatın üzerine çıkamayan EMİRSOY'dur.

SON ÇALIŞMASI:26//40 Rahat

10-ÖZGEMİZ

DALHATOV-BUKET REMOHAN Eşleşmenin ilk tayı,Baba Dalhatov'un ilk temsilcisi olacakken, Anne Buket Remohan katıldığı 22 koşuda tabelaya girememiştir. Anne kardeşlerinden GÜZELKAYA kum-çim ayırt etmeden başarılı olurken on bir defa foto finişi önde geçmiştir. 

SON ÇALIŞMASI:Heniz kayıtlı bir galobu bulunmuyor.

Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.