10 Nisan Ankara 2. Koşu Tay Analizleri
1-BIG FARRIER: Babası İnvincible Son'ın aygırlık kariyerinde koşacak olan ilk tayı olma özelliğine sahip olan Big Farrier anneden Gold Clamp ve Grain Girl ile kardeş. Anne hattı pist ayırt etmeyen safkanın babası İnvincible Girl son yıllarda pistlerimizden geçmiş nadide İngiliz atlarından biri olarak öne çıkıyor. İnvincible Girl'e aygırlık kariyerinde başarılar diliyor ve kendisi gibi şampiyonları Türk atçılığına kazandırmasını temenni ediyoruz. 

SON ÇALIŞMASI:25.6 Rahat

2-CARA VAGGIO: Lion Heart - Dilum eşleşmesinin koşacak olan ikinci tayı ve daha önce start alan Beyaz Yıldız'ın yarış hayatı çok kısa sürmüştü. Annesi Fast Lane; Tony Obelix ve Keep Time ile anneden kardeş. Keep Time'ın ise Mendip'ten olma Hakk Hanı isimli tayı halen koşmakta. Lion Heart iyi bir aygır olmakla beraber Dilum anne hanesinde Bavi Reş, Blue Air Force, Wolfs Revenge, Selmet, Wolf Prince, Warchief gibi isimleri pistlere kazandırdı. 

SON ÇALIŞMASI:26.2 Çok Rahat

3-ORDER OF THE ROSE 

Özellikle orta ve uzun mesafe çim pist koşularında ön plana çıkan All Shanti ile anneden kardeş olan tayın bu kez baba hanesinde Kaneko yer alıyor. Bu yüzden her mesafeye uyum sağlayabileceğini düşünüyoruz. 

SON ÇALIŞMASI:23.5 Rahat

4-COLOMBİER: Dark Boy, Kechiche ve Walk Of Life gibi kalite isimlerin baba hanesinde ismi olan Elusive City'nin bir temsilcisi olan Colombier'in annesi La Tambora henüz 1 yaşındayken 180.000 dolar bedelle satın alınmış bir kısrak.

SON ÇALIŞMASI:24//52 Çalışarak

5-HUUT

Annesi Hayal tam bir kısa mesafe atı olmakla beraber kum piste daha yatkındı. Mendip ise çim kum ayırt etmeyen taylar vermekle beraber bu safkanların ikili dönemi çok iyi  geçiyor ve kariyerlerinin ilk döneminde iyi işlere imza atıyorlar.

SON ÇALIŞMASI:25 Rahat

6-PASAKLI KONTES 

Eşleşmenin ilk tayı, Anne kardeşi KAİNAT GR-2 NENEHATUN koşusu galibidir. Ayrıca dört çim birinciliği bulunmaktadır. Diğer anne kardeşi LADY BOURBORN ise 1200 çim piste koşusu kazanarak maiden dan çıkmıştır. Anne FUSS CAT, Dayı Mevlüt ve Sbin gibi isimler ile kardeştir. 

SON ÇALIŞMASI:25 Çok Rahat

7-MEZZO SOPRANO: İlk dört koşusunu Ankara çiminde kazanan G1 Karayel Koşusu ikincisi ve G1 Karadeniz Koşusu üçüncüsü, Açık 3 yarış galibi Helgalein ile anneden kardeş. 

SON ÇALIŞMASI:25 Rahat


8-ZÜLKERİN: Funny Familiar, Silent Wisper, Trasher ve Corcovado'yu veren Toruc Macto'nun bir temsilcisi olan Zülkerin aynı zamanda anneden de Cahil ile kardeş. Detay bir bilgi vermek gerekirse; safkanın annesi Belvedere bugünkü jokeyi Ayhan Kurşun ile üç birincilik elde etmiş. 

SON ÇALIŞMASI:27.4 Çok rahat Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.