09 Nisan Bursa 3.Koşu Tay Analizleri
1-CESUR MİRZA 

Eşleşmenin ilk tayı, Anne kardeşlerinden BURGAÇ daha çok uzun mesafeli kum yarışlarında etkili olurken diğer anne kardeşi TEZAYAK katıldığı altı koşunun bir tanesini 1300 metre kum pistte elde etmiştir.

SON ÇALIŞMASI: 28//1.10 Çalışarak

2-EGEBERK

Eşleşmenin ilk tayı, Anne kardeşleri ABİDE TAY ve SEHER HATUN yarış hayatları boyunca vasatı aşamamışlardır. Baba kardeşlerinden dikkat çeken isim BOYLAM daha çok çim pistte etkili olurken, AKERSAN ise doğu illerinde ikisi kısa, üçü uzun olmak üzere 5 defa foto finişi önde geçmiştir. 

SON ÇALIŞMASI: 27//56 rahat

3-KIVRAKTAY 

Eşleşmenin ilk tayı, Anne kardeşlerinden DALGACI Adana ve Ankara'da katılığı kum yarışların da zaman zaman iyi dereceler çıkartırken üç defa birincilik elde etmiştir. YENİAĞA ise dokuz defa piste çıkıp iki defa kım pistte birincilik elde etmiştir.

SON ÇALIŞMASI: 29//1.10 Çalışarak

4-MARENGO 

Eşleşmenin ilk tayı, Anne kardeşlerinden FANDANGO ve ZEYBEKHAN yarış hayatları boyunca vasat görüntü çizmiştir. Nasıl performans göstereceğini bizde merak ediyoruz. 

SON ÇALIŞMASI: 28//1.10 Çalışarak

5-ŞAHSANCAK

Ana-baba bir kardeşi olmakla birlikte anne kan hatttının tek koşan ismi olan DİLEĞİM katıldığı yirmi bir koşudan sadece bir birincilik çıkarmıştır. 

SON ÇALIŞMASI: 28//1.10 Çalışarak

6-TEYYARE 

Kaizbert-Hasmin temsilci tayın Ana-baba bir kardeşi olan günümüzde koşan ALDERAMİN bugüne kadar on bir defa birincilik çizgiini önde geçerken, diğer ana-baba bir kardeşi olan RUSDAMAT ise beş birinciliğinin üçünü Bursa pistinde gerçekleştirmiştir. Kalitesi ile ön plana çıkan taylar dan olması sebebiyle nasıl performans sergileyeceğini bizde merak ediyoruz. 

SON ÇALIŞMASI: 29//57 Çalışarak

7-YUMRUK

Eşleşmenin ilk tayı, Anne kardeşlerinden DAYI DAYI Geçtiğimiz yıllarda İzmir pistinde kum yarışlarında zaman zaman başarılı olurken, Diğer anne kardeşlerinden günümüzde start alan MANİDAR Bursa pistine çok uyumlu isim ve bir çok birincilikleri bulunuyor. Son olarak ise İldem temsilcisi EGEBEYİ kan hattının önemli isimlerinden bir tanesidir. 

SON ÇALIŞMASI: 26//42 Çalışarak

8-ALLIYARİM

Eşleşmenin ilk tayı, Anne kardeşlerinden en dikkat çekici isim Bursa pistinde kısa mesafeli kum koşularında beş defa birincilik elde eden NUREYŞAN'dır. Diğer yedi kardeşi vasatın üzerine çıkamamıştır.

SON ÇALIŞMASI: 29//1.13 Çalışarak

9-ÇEKİRGE 

Eşleşmenin ana-baba bir ikinci koşan tayı olacak. Daha önce 3 defa piste çıkıp hiç bir varlık gösteremeyen ESTURBO ile kardeş olan bir isimdir. Anne HANIMER ise katıldığı ilk beş koşusunu İstanbul pistinde kazanma başarısı göstermiştir. 

SON ÇALIŞMASI: 26//40 Çalışarak

10-DÖNDÜ ANA

Eşleşmenin ilk tayı, Anne kardeşlerinden KIZIL ALEV,TAHSİNBEY ve YILDIRIM ATEŞİ yarış hayatları boyunca vasatı üzerine çıkamamışlardır. İzleme fırsatını bulduğumuz Baba FAROTAY ise kısa ve orta mesafeli kum yarışların da 11 defa foto finişi önde geçmiştir. 

SON ÇALIŞMASI: 27.7 Çalışarak

11-GİZLİ GİZLİ

Kaizbert-Medil eşleşmesinin üçün koşacak tayı olan isimin kardeşlerinden AHMİN zaman zaman etkili olurken, YARIŞINKIZI ise katıldığı on iki koşudan 2 defa çim pistte birincilik çıkarmıştır..

SON ÇALIŞMASI: 27//42 Çalışarak


Hiç yorum yok

Blogger tarafından desteklenmektedir.