29 Aralık Kara Kamçı İzmir At Yarışı Tahminleri


Günün Birinci Ayağında

Son yarışında banko önerdiğim fakat koşudan dördüncülük ile ayrılan ASİLYÜZ bugün ideal mesafesinde start alacak. Son koşusunda tempoya ayak uyduramadı, virajı en geride dönmesine rağmen iç bariyere dalıp yarışın sonlarında mücadeleye girse de mesafeden etkilendi. En son 28//42 rahat dün sabah ise Kenter çalışma ile günü kapatan safkanın uzayan mesafede eğer numarayı alabilirse şansının bir kat daha artacağını mutlaka kuponlardaki yerini alması gerektiğini düşünüyorum. Günün sürprizini yapmaya ilk aday isimdir.. Son yarışında GÜLŞEKER gibi çok sert rakibe takılan SULTANLAR SULTANI o gün için hem hem düzlük temposu iyiydi hemde derece olarak ikincilikte kalmasına rağmen bu koşu için yeterli olabilecek performansı gösterdi. Öncelikle ASİLYÜZ ve SULTANLAR SULTANI.. Yeri olanların son iki yarışı ölçü olmayan idmanlarında yeniden toparlanan bugünkü mesafenin de avantaj olduğuna kanaat getirdiğim VİKONYA son koşuları ölçü olmayan diğer bir isim olan hazırlıklarını da kısa işlerle tamamlayan BANKIZ sırasıyla tuttuğum isimlerdir.. 

Günün İkinci Ayağı

Burada sürpriz bir isime yer vereceğim. Katıldığı ilk koşularında fazla etkili olamayan Kurtel ekürüsinin SENANUR isimli safkanı son yarışı bence çok iyiydi. Son 150 metreye kadar yarışın içinde kalmış koşudan üçüncülük ile ayrılmıştı. Ama o gün için hazırlıkları yeterli değildi ve iki isim yanına gelince pes etti. Bugün için hazırlıkları çok iyi 27//40 rahat galop sergiledi, rakipleri de çok denk  en şanslı isim olarak görüyorum. Bugün A.Karaca'nın iki atını tercih eden Mehmet Kaya'nın bindiği AGENOR son yarışında ki ikinciliği ile ön plana çıkan bir isim. Formu da gayet iyi ikinci isim olarak öneriyorum. Son yarışlarında sürekli ön planda olmasına rağmen bir türlü kazanamayan TURBO DELUXE bugün maiden den çıkma başarısı gösterecek mi bende merak ediyorum. İyi tay olmasına rağmen start problemi bulunan ve geç çıktığı koşularda yarışa adapte olmakta zorlanan DİLEĞİM formunun zirvesinde fakat yukarıda belirttiğim sorunlar yüzünden istediği yarışları sahaya yansıtamıyor. Yinede burada bir sorun yaşamaz ise şanslı isimlerden birisi olarak görüyorum. Son yarışında biraz kıpırdayan hazırlıklarını gezinti olarak tamamlayan NAZLI ELA Furkan Yüksel ile bir başka sürpriz adayımdır..


Günün Üçüncü Ayağı

Herkes Kafadar isimli safkana yüklenmiş fakat burada ilk şanslı isimin METAL FIRTINASI olduğunu düşünüyorum. Altı aylık aranın ardından kısa ve uzun mesafeli olmak üzere iki yarış gördü rakipler zayıftı ama daha tam hazır değildi. Geçen sene uzun mesafeli yarışlarda bu gruptan daha sert ve kaliteli isimler arasında ikinciliği bulunuyor. Ayın 22'sinde 1200//1.28 1000//1.13 400//28.7 rahat ve iki gün önce 28//41.5 işi ile hazırlıklarını noksansız şekilde tamamlarken ideal mesafesinde viraj üzerinde  düzlük sprintini tutturabilirse koşunun en şanslı ismidir.. Start problemi giderildikten sonra istediği sonuçları yakalayan KAFADAR Halis Karataş avantajı ile bu safkanın en sert rakibidir..

Günün Dördüncü Ayağı

Taktik savaşının olacağı bir koşu olarak görünüyor. Önde Lady Falcon ve Pover King yarışı istecek olan isimler. Muhtemelen de viraja kadar birbirlerini yıpratmayacaklar çünkü Power King son yarışında aynı hataya düştü ve buradaki rakiplerinden koşunun favorisi olan Bay Döker'in arkasında üçüncülükte kaldı. Bugün sprinter bir iki isimin olduğu bu koşuda ilk şansı ben yinede POWER KİNG'e vereceğim. Eğer ki viraj dönülür dönülmez liderliği alabilirse rakiplerine direnip foto finişi önde geçebilir. Son yarışını kazanan BAY DÖKER düşündüğümüz gibi olmaz ise kazanma oranı en yüksek isimlerin başında geliyor. Gazi koşusunda yıprandıktan sonra inişli çıkışlı bir performans gösteren ORANGE BLOSSOM son koşusunda ağır pistten etkilendiği için gerçek gücünü sahaya yansıtamayan bir isim. Bugün kilosu uygun Mustafa Çiçek tercihi ile sprinter bir isim olduğu için ters bir yarış çıkartabilir.. İki yarış önce birinci olduğu koşuda Bay Döker'e 5 boy gibi fark atan bugün üzerinde apranti olmasına rağmen (5) KG indirimden faydalanan WAİT FOR IT yetenekli aprantisi ile koşunun sürpriz ismidir..

Günün Beşinci Ayağı

Bu koşuda ilk atım BEYAZ ZAMBAK olacak. Bu safkanın ilk koşusunu ölçü almıyorum hem çalışmaları çok eksikti hemde yarış tecrübesizliğinden istediği performansı sahaya koyamadı. Kum pistte çok etkili olabilecek orjine sahip babası TAMERİNOĞLU şampiyon bir isimdi.. Anne kan hattından Rodosto ile kardeş. Annesi Demirkazık ile ana-baba bir kardeş, biraz daha derinlere indiğimizde DAĞHANBEY, GÜNTAY, ESKİŞEHİRLİ, İLBEYİ, DEMİRSOY, UÇBEYİ gibi isimlerle annesinin  kan bağı bulunuyor. İdmanları da göze çok hoş geliyor, 27//56 rahat iş sergileyen safkana ilk şansı veriyorum. Takip listesi olanların not alması taraftarıyım. Son yarışında viraj dönülür dönülmez liderliği alan TAMAHKAR o gün Bütünay'ın sprintine direnemeyen isim kısalan mesafede hazır durumuyla ikinci şans verdiğim isimdir.. Hemen hemen her koşusunda favori çıkmasına rağmen tabela içerisinde dolaşan CIMBIZ gelişen form durumu ve koşu tecrübesi fazlalığı ile koşuda birinciliğe ortak olacak isimlerdendir.. Hazırlıkları yeterli olup galoblarını bu koşu için uzun tutan ATILAY ve son yarışında beşincilik elde etmesine rağmen kötü koşmayan eküri avantajını da elinde bulunduran ATAKIZIM sırasıyla şans verdiğim isimlerdir. 

Günün Son Ayağı 

Son yarışında %5.3 AGF ile katılığı koşuda ilk at önerdiğim fakat koşudan yakın ara ikincilik ile ayrılan FINAL TIME tam mesafesinde start alacak. 12//25//38 rahat kısa çalışma sergileyen  safkan gelişen form grafiği  ile ilk atım olacak.. Bugün uygun rakipler ile start alacak olan DOYOUN HEARTED usta jokeyi ile Final Time'nin en sert rakibidir. Geçen sene bu pstte iki yarış kazanıp Bursa pistinde de zaman zaman başarılı olan HARMANDALI gördüğü yarışlar sonrası toparlandığını düşünüyorum. Günün bombasını gerçekleştirebilir.. 

18:11 Günün son ayağında yorumlarda belirtilen 5-HARMANDALI yerine yanlışlıkla (7) numara olarak yazılmıştır. Düzeltildi bilginize..

REKLAMNORMAL ŞABLONUM
6
8 1 4 5 7
3 7
7 5 8 1
7 5
8

28.8 TL BOL ŞANS..

ALTILI GANYAN ŞABLONUM
6 4 1 2
8 1 4 5 7
3 7
7 5 8 1
7 5 2 1 6 
8 2 5

144 TL BOL ŞANS..

1 yorum:

  1. abi tek onerin varmi acaba arda oynuyorum bu oyunu bu sefer para ihtyacindan tutar tutmaz sizi takipteyim ;-) bol kazanclar

    YanıtlaSil

Blogger tarafından desteklenmektedir.